28 Березня
booked.net

“АгроВін”: підбито підсумки першого року роботи Вінницького агрокластеру

18 січня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник Анатолій Ткач, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, начальник департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олег Сідоров, депутати обласної Ради та сільгоспвиробники Вінниччини взяли участь у підсумковому розширеному засіданні Агрокластеру «АгроВін».

На Вінниччині Агрокластер став майданчиком для підвищення конкурентоздатності фермерських господарств, підприємств переробки сільськогосподарської продукції та інноваційних організацій, які надають послуги з впровадження передових технологій в агросекторі.

– У січні 2022 року Агрокластер «АгроВін» презентували на інноваційній аграрній конференції. Тоді ж були оголошені план розвитку об’єднання та його основні задачі. А через два місяці розпочалася повномасштабна війна. Перед Україною і перед однією з провідних галузей країни – сільським господарством – з’явилися нові виклики, нові проблеми та нові задачі, – зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Аграрії Вінниччини поєднують практику з наукою, щоб вийти на якісно новий рівень виробництва агропродукції. Адже це – продовольча безпека країни.

Під час повномасштабної війни Агрокластер «АгроВін» засвідчив дієвість такого об’єднання. Його учасники допомагали одне одному долати дефіцит пального та добрив. В умовах блокади портів шукали та знаходили шляхи збуту продукції, а також рішення, як вистояти та максимально зберегти виробництва та робочі місця.

– Вважаю основним результатом, що Вінниччина провела посівну кампанію та зібрала врожай. Вінниччина – з хлібом і не тільки для себе, а й для країни, нам є що експортувати. Крім цього, посіяні озимі, аграрії готові до весняно-польових робіт. Все, що потрібно для отримання врожаю, аграрії зробили, – сказав Вячеслав Соколовий.

Учасники Агрокластеру підбили підсумки роботи у 2022 році та окреслили план роботи на 2023 рік.

– Рік був дуже складним. Рік війни. Але ми змогли втримати та об’єднати навколо себе аграріїв, переробників і компанії, які замаються дистрибуцією в сільському господарстві. Було зроблено дуже багато. Ми, мабуть, перші з українських аграріїв спрямували звернення до Кабінету міністрів і Президента України стосовно відновлення коридорів для експорту зерна. Ми зробили запити, фактично, до всіх країн Євросоюзу щодо експорту та можливості реалізації готової продукції, яка вироблена аграріями Вінницької та інших областей, – сказав виконавчий директор Агрокластеру «АгроВін» Сергій Гуцол.

За рік Агрокластер поповнився новими учасниками. Нині їх 50 – сільгоспвиробники, переробні підприємства та розробники сільгосптехніки. Серед них – два релоковані підприємства з Харківської, одне – з Донецької областей.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що станом на 2022 рік у Вінниці розміщено 222 релоковані підприємства, створено 1200 робочих місць.

– Серед них – більшість підприємств, що займалися саме виробництвом. Дуже цікавим для аграріїв Вінницької області буде те, що серед релокованих підприємств – багато логістичних компаній, спрямованих на аграрний сектор, – каже Андрій Очеретний. – Тому ми сьогодні обговорюємо їх долучення до Агрокластеру. Таке об’єднання зусиль буде всім на користь.

На зібранні був представлений план роботи Агрокластеру «АгроВін» на 2023 рік. Зокрема в ньому: створення великого гуртового ринку, який дозволить реалізацію овочевого «борщового набору» за гуртовими цінами – без посередників; залучення нових учасників Агрокластеру та інвесторів.

Останні новини

Новини

27 Березня
26 Березня
25 Березня
23 Березня
22 Березня