, 18 Серпня
booked.net
14 Вересня, 2021, 15:42

Активізувати роботу щодо вакцинації закликав очільників громад голова облради Вячеслав Соколовий

14 вересня відбулася спільна нарада керівництва області з головами територіальних громад і ректорами вищих навчальних закладів щодо вакцинації. Участь у нараді взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова облдержадміністрації Сергій Борзов та заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.

– На сьогодні іншого захисту від коронавірусу ніж вакцина не існує. Всесвітня організація охорони здоров’я, а це не тільки українські лікарі, чітко визначили, що єдиним способом убезпечити своє здоров’я та життя, а також захистити інших – є вакцинація. І колективний імунітет дозволить і нашій країні, і нашій області пройти цей складний період більш м’яко, – звернувся до присутніх Вячеслав Соколовий.

Він зауважив, що нещодавно проводив нараду щодо вакцинації з керівниками комунальних установ. Сьогоднішня нарада відбувається уже в умовах зростання показників захворюваності й кількості шпиталізованих.

– Ще два тижні тому, ми констатували, що епідситуація в нашій країні стабільна.  На жаль, відбулися зміни на гірше. Вінниччина поки не входить до регіонів із найбільш тривожним станом,  де захворюваність на COVID зростає швидкими темпами. Необхідно, щоб так було і надалі, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Щоб запобігти смерті людей, втратам здоров`я через ускладнення хвороби та негативним наслідкам через можливу зупинку економіки, усім потрібно захистити себе від коронавірусу. І єдиний шлях – це вакцинація. Тільки це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність.

Голова обласної Ради звернув увагу голів громад на те, що Міністерство здоров’я України пропонує обмеження «жовтої» та «червоної» зони не поширювати на ті заклади, де колектив вакцинований і працівники мають ковід-сертифікати. Він також закликав голів громад активізувати роз’яснювальну роботу щодо пришвидшення темпів вакцинації.

– Ми говоримо про кількість вакцинованих у відсотках у закладах освіти та охорони здоров’я – це від 50 до 80%. Але ж загальнообласний – 15%. На жаль, це досить низькі темпи вакцинації, – зазначив Вячеслав Соколовий. – За усіма статистичними цифрами – люди. Наша спільна зацікавленість, щоб люди були здорові. Сьогодні для цього є усі необхідні для цього: є вакцина, працюють пункти вакцинації, є мобільні бригади.

В свою чергу медики констатують, що на COVID все частіше хворіють діти.

– COVID помолодшав. Став більш агресивним. Сьогодні серед захворілих – 14 дітей, і маємо тенденцію до зростання. Зараз пішов підйом захворюваності. І наступна хвиля буде дуже важка і дуже жорстка. Така ситуація буде по усій Україні, – сказала директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Задорожна.  – Давайте спільно посилимо нашу вакцинальну кампанію.

Виступив перед присутніми ректор Вінницького національного медичного університету ім.Пирогова Василь Мороз. Він наголосив на тому, що усі вакцини безпечні.

– Якщо б по області вакциновано було б 80%, ми були б більш спокійні, – зазначив Василь Мороз.

Останні новини

Новини

17 Серпня
16 Серпня