, 24 Жовтня
booked.net
17 Березня, 2021, 11:47

Асоціації медичних працівників Вінниччини просять депутатів підтримати будівництво хоспісу

Лікарі  трьох медичних асоціацій Вінниччини розмістили звернення на підтримку створення в області першого повнофункціонального  хоспісу, який планується розташувати поруч з обласним онкологічним центром. Також медики, з метою недопущення на Вінниччині повторення харківської трагедії, коли в підпільному хоспісі в результаті пожежі загинуло 16 чоловік, звертаються до правоохоронних органів із закликом здійснити перевірки і припинити діяльність усіх нелегальних хоспісів та пансіонатів  для літніх людей на території області. Відповідне звернення було розміщено в обласній газеті «33-й канал»:

Асоціації медичних працівників Вінниччини підтримує будівництво медичного паліативного закладу, яке ініціювала Вінницька обласна рада. В той час, коли в Україні закривають лікарні та скорочують лікарів, будівництво хоспісу на Вінниччині має надзвичайно важливе значення. Жителі Вінницької області, які потребуватимуть паліативної допомоги, зможуть отримати необхідну підтримку та увагу скориставшись і безкоштовними державними гарантіями.

Якщо в інших областях важкохворі мають можливість одержувати вкрай необхідні послуги в хоспісах, то на Вінниччині, нажаль, хоспісу як окремого медичного закладу на сьогоднішній день не існує. Нарзазі лише у  місті Вінниці на базі лікарні №3 діє відділення «Хоспіс» на 30 ліжкомісць, при тому, що паліативної допомоги щороку потребує близько 2000 жителів області.

Щороку сотні важкохворих наших земляків помирають в великих муках на одинці не дочекавшись своєї черги на одержання необхідної допомоги і цю ситуацію потрібно терміново вирішувати!

Наразі люди змушені отримувати допомогу  в підпільних хоспісах, які не мають жодних дозволів та сертифікатів. Іноді ризикуючи своїм життям та життям своїх близьких, зокрема нещодавно ми всі стали свідками  жахливої трагедії у харківському  нелегальному пансіонаті-хоспісі, де в результаті пожежі загинуло 16 пацієнтів закладу.

Асоціації медичних працівників Вінниччини одностайно підтримують ініціативи депутатів обласної ради щодо організації та будівництва офіційний хоспісних установ. Окрім того закликаємо депутатів  не піддаватись на провокації осіб, які відстоюють інтереси ділків, що організовують нелегальних хоспіси та наживаються на горі людей. Наші земляки повинні мати гідні умови догляду та піклування, державну підтримку, а не шукати підпільні хоспіси та ризикувати стати жертвами нелегальних махінаторів.

Асоціації медичних працівників Вінниччни також звертаються до правоохоронних органів із закликом здійснити перевірки та припиняти діяльність нелегальних пансіонатів для літніх людей та хоспісів на території області. На Вінниччині не повинні повторюватись харківські та київські трагедії, коли сотні українців загинули у вогні через недогляд та недбале ставлення.

Звернення підписали:

Асоціація медичних сестер Вінниччини,

Асоціація онкологів Поділля,

Профспілка медичних працівників Вінниччини

Останні новини

Новини

23 Жовтня
22 Жовтня
21 Жовтня