, 25 Червня
booked.net
2 Червня, 2021, 14:20

“Безпека в навчальних закладах – питання комплексне”, – депутат Вінницької облради від “Української Стратегії Гройсмана” Наталія Замкова

В етері програми “Наші діти. Яке майбутнє Вінниччини?” ТРК “Вінниччина” днями обговорювали питання якості освіти і проблему безпеки навчального процесу. У дискусії брала участь і депутат Вінницької обласної ради від “Української Стратегії Гройсмана”, директор Вінницького торговельно-економічного інституту Наталія Замкова.

  • Як керівник навчального закладу вищої освіти можу впевнено стверджувати, що створити умови для безпечного перебування учнів і викладачів в стінах шкіл та вишів можна лише комплексними заходами, за участі всіх зацікавлених сторін, – каже пані Наталія. – По-перше, це суто технічні аспекти: системи відеонагляду, контроль на вході, виконання всіх протипожежних вимог. По-друге, відповідна робота має бути проведена батьками – вони мають пояснити дитині, що слід уникати конфліктів, не мовчати про можливі спроби булінгу і ні в якому разі не долучатися до цькування товаришів. По-третє, величезна відповідальність лежить на керівниках, котрі мають організовувати регулярні інструктажі й навчання персоналу. Кілька років тому СБУ проводила антитерористичні навчання у нашому виші, одним з елементів якого було реагування на макет вибухового пристрою. Завдяки тому, що ми завжди серйозно ставилися до питань безпеки, дії персоналу були визнані правильними і своєчасними. Так повинно бути у всіх закладах освіти.

Зайшла мова і про якість дистанційної освіти, яка стала вимушеним форматом в умовах пандемії.

  • Перший досвід дистанційного навчання у нашому інституті було набуто ще у 2015 році – тоді урядові структури не змогли забезпечити теплопостачання освітніх установ, і нам довелося опановувати дистанційні форми навчання. Завдяки спеціальному програмному забезпеченню, до карантину у минулому році ми підійшли підготовленими, – згадує Наталія Замкова. – Отже, якщо викладацький склад ставиться до своєї роботи відповідально і освоїв сучасні інформаційні технології, а студенти налаштовані на результат, за якість дистанційного навчання можна бути спокійним. Очевидно, що це вимушена форма, але навіть пандемія не може змусити нас припинити освітній процес.

Окремим питанням розглядалася оптимізація мережі навчальних закладів Вінниччини.

  • В кожному окремому випадку потрібно практикувати індивідуальний підхід, – переконана пані Наталія Замкова. – Звичайно, коли у класі навчається лише кілька учнів, доречно переглянути структуру освітніх закладів. Тоді буде вигідніше придбати шкільний автобус, який доправлятиме дітей до опорної школи, яка має бути укомплектована висококваліфікованими вчителями. Це дозволить зекономити значні кошти на утриманні шкільного приміщення. Але рішення має приймати територіальна громада, адже саме на ній лежить відповідальність.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня