, 10 Червня
booked.net

Через неквапливість Уряду вінничани ризикують незабаром лишитися без гарячої води

З 1 травня закінчився термін дії спецобов’язків, за яким “Нафтогаз” був зобов’язаний продавати газ міським комунальним підприємствам за фіксованою ціною.

Це означає, що найбільші теплопостачальники вже цього місяця можуть залишитись без газу, який використовується не лише під час опалювального сезону, а й для подання гарячої води до домівок громадян протягом усього року, що призведе до відімкнення гарячої води не лише у Вінниці, а й у деяких інших містах України.

Проблема полягає у тому, що через скасування спецобов’язків комунальні підприємства більше не зможуть купувати газ у “Нафтогазу”, проте через борг підприємства також не зможуть змінити газопостачальника.

Так, станом на середину квітня борг тепловиків перед “Нафтогазом” складав 63 млрд гривень. Наприклад, Дніпропетровські комунальники завинили понад 11 млрд гривень, Донецькі 9,5 млрд, Харківські 8 млрд тощо. Вінницькі комунальники у свою чергу мають сплатити близько півмільярда гривень.

Ця сума це різниця між ринковою вартістю газу та тарифом за яким комунальні підприємства купували паливо у постачальника.

Згідно підписаного у лютому Меморандуму між Кабміном та АМУ, компенсувати різницю зобов’язався уряд України, проте наразі Кабмін не вжив жодних реальних заходів для вирішення даного питання, саме тому зовсім скоро Вінниця та інші міста, мешканці яких отримують гарячу воду влітку, можуть залишитись без цієї послуги.

Варто згадати, що ще у квітні фракція “Української Стратегії Гройсмана” у Вінницькій обласній раді зверталася до Уряду з вимогою впорядкувати питання функціонування теплопостачальних підприємств у нових умовах, проте рішення так і не прийнято.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня