, 21 Жовтня
booked.net
20 Липня, 2021, 15:38

Чи є безпечними гриби на ринках Вінниці – перевірить Держпродспоживслужба

Представники Держпродспоживслужби та Муніципальної варти проведуть спільні посилені «грибні рейди» на 7 ринках Вінниці. Фахівці також  дають  поради, як убезпечити себе та свою родину від отруєнь. Лісові гриби категорично не можна купувати на стихійних ринках, а у встановлених торговельних точках необхідно вимагати у продавця довідку ветеринарно-санітарної експертизи.

Грибний сезон розпочався, а разом із збором дикорослих грибів з’являється ризик  отруєння ними. На сьогодні у Вінниці зареєстрований один факт отруєння грибами. А в 2020 році таких випадків було 33, 40 людей постраждало.

Для того, щоб не допустити отруєнь грибами, фахівці  Держпродспроживслужби спільно з представниками КП «Муніципальна варта» щорічно проводять «грибні рейди» на міських ринках. Представники цих служб  контролюють продаж грибів у встановлених торговельних точках, у разі виявлення порушень, гриби вилучають,  а порушників штрафують.

 «Основною причиною грибних отруєнь є невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби. Тому застерігаємо: ніколи не збирайте тих грибів, яких не знаєте; зібрані гриби ще раз ретельно перевірте. Якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його викинути. Не можна пробувати сирі гриби на смак, вони підлягають кулінарній обробці в день збирання. Не можна збирати гриби біля автотрас, сміттєзвалищ, звалищ відходів хімічної промисловості. Не можна купувати гриби у  невстановлених для цього місцях, адже вони не пройшли відповідної експертизи. Консервовані гриби домашнього приготування заборонено продавати»,– каже начальниця Вінницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Ірина Односталко.

Купувати гриби необхідно тільки на офіційних ринках і обов’язково вимагати у продавця відповідну довідку, де зазначено, що ця продукція допускається до реалізації.

У разі найменшої підозри на отруєння грибами, необхідно щонайшвидше звернутися за медичною допомогою. Своєчасна діагностика та лікування допоможе уникнути ускладнень та летальних наслідків. Основними симптомами отруєння грибами є: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Новини

20 Жовтня
19 Жовтня
18 Жовтня