, 19 Травня
booked.net
16 Червня, 2020, 17:54

«Чиновники повинні декларувати своє громадянство» — Володимир Гройсман

Українські чиновники, які мають безпосереднє відношення до управлінських процесів у державі – на різних рівнях – мають декларувати не тільки статки, як це робиться нині, а й громадянство.  Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман (2016-2019 рр.).

Політик нагадав, що вступаючи на посаду, кожен управлінець складає присягу служіння державі.

— І якщо є інше громадянство, постає питання – а чиїх інтересів притримуватиметься чиновник? Своєї держави чи іншої? Людина, яка працює на рідну державу, не може мати громадянства інших країн, — зазначив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що свого часу – на посаді голови Уряду – активно впроваджував систему електронного декларування. Відтак чиновники перестали приховувати своє майно, скільки мають грошей тощо.

— Чому ж чиновники сьогодні мають приховувати громадянство? Люди повинні знати і розуміти, кого вони обирають і кого призначають на ті чи інші посади. Це дасть можливість всім бути відкритими, — наголосив Володимир Гройсман.

Одночасно він звернув увагу, що лише стрічки «громадянство» в е-декларації – недостатньо. Адже можна вказати неправдиву інформацію.

— Саме тому я наполягатиму на ухваленні закону про кримінальну відповідальність (за неправдиві дані про громадянство), — сказав Володимир Гройсман. — Наші чиновники мають працювати в інтересах України, а не інших держав. Чиновники мають відкритися перед людьми, які їх обирають і наділяють їх владою.

Володимир Гройсман підкреслив, що питання декларування громадянства з боку чиновників відтепер є не просто ідеєю або пропозицією до дискусії. Всі, хто проти цієї ідеї, – мають вийти і сказати «чому проти».

— Я звертатимусь до Президента, Парламенту, Уряду – як суб’єктів законодавчої ініціативи – ухвалити такий закон, — наполіг Володимир Гройсман. — Це правильний крок по відношенню до людей. Я, особисто, пишаюся своїм українським громадянством.

Останні новини

Новини

18 Травня
17 Травня