, 25 Червня
booked.net
8 Жовтня, 2021, 9:45

Декларацію про співпрацю уклали освітяни Вінниці та Кельце

7 жовтня у Вінницькій міській раді відбулася зустріч освітян Вінниці з делегацією з польського міста Кельце щодо підписання Декларації про співпрацю закладів загальної середньої та дошкільної освіти Вінницької МТГ та міста Кельце.

Співпраця передбачає обмін досвідом педагогічних та виховних практик, взаємне стажування вчителів і учнів та обмін групами молоді на період канікул. Також передбачений обмін науковими публікаціями, мультимедійними презентаціями та фільмами, організація спільних культурних, спортивних та туристичних заходів.
Школи поляки 1 (2).JPG«Співпраця у нас триває вже не один рік, і всі знають, що міста Кельце і Вінниця співпрацюють більше 60 років. Сьогодні, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова і департаменту освіти та, зважаючи на згоду представників Польщі, ми вперше підписуємо декларацію про співпрацю саме з дошкільною освітою – дитячими садочками. Це новий для нас напрямок роботи, який, я впевнена, буде цікавим і корисним як для нашої територіальної громади, так і для міста Кельце», – зауважила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.
Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі відмітив, що така співпраця піде на користь обом громадам – Кельце та Вінниці.
Школи поляки 1 (4).JPG«Ці зустрічі слугуватимуть новим зв’язком між закладами освіти. Я дуже радий, що ця багаторічна співпраця переходить на вищий рівень. Ми залучаємо різні галузі та все більше людей. І я впевнений, що разом ми досягнемо гарних результатів»,–додав Дамян Цярціньскі.
Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко розповіла, що ще у грудні 2018 року в Кельце уклали Декларацію зі школами-партнерами Республіки Польща та п’ятьма комунальними закладами освіти Вінниці.
«У нас завжди була дуже гарна співпраця, проте з 2018 року вона поглибилась і активізувалась. Уже тоді ми підписали 5 декларацій про співпрацю з школами-партнерами. Наступного року – ще 6. Наразі 11 шкіл Вінницької громади мають такі декларації. Сьогодні підписана ще одна декларація з 1-ою гімназією. І вперше ми започатковуємо співпрацю з дитячими садочками. В документі прописаний обмін досвідом в різних галузях: освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та туризму», – зауважила Оксана Яценко.
Сьогодні освітяни підписали декларацію про співпрацю з вінницькою гімназією №1 та із закладами дошкільної освіти – садочками №7 та 28.
Школи поляки 1 (6).JPG«Наші діти вже очікують, аби швидше обмінятися досвідом, думками і поспілкуватися з нашими закордонними партнерами.  Напрацювати нові ідеї і втілити певні проєкти в реальність», – каже директорка гімназії №1 Віта Скиба.
Серед представників польської делегації – учителька п’ятого ліцею міста Кельце, координаторка проєктів з Вінницею  Магдалена Слома.
«Наш заклад співпрацює з вінницькими ліцеями і школами. Під час карантину ми обмінювалися досвідом онлайн. Ділилися методиками викладання. Така співпраця дає нам можливість комунікувати та вдосконалюватися», – каже Магдалена Слома.
Згодом польська делегація освітян відвідала школи Вінницької міської територіальної громади.
Перше фото.JPG

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня