, 4 Лютого
booked.net
11 Вересня, 2020, 12:08

Дем’ян Буксир: В “Стратегії 2030” прописані шляхи розвитку Вапнярської ОТГ

Водопостачання в смт. Вапнярка  є однією з найголовніших проблем для  мешканців громади. Більша частина  системи водогону побудована ще за радянських часів, відтак вже зношена та потребує заміни.

Про це розповів начальник відділу з контролю за використанням та охороною земель  Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Дем’ян Буксир у  програмі «На часі» в ефірі телеканалу «ВІТА».

Дем’ян Буксир зазначив, що система водопостачання в селищі зношена на понад 70%.  Приміром, від насосної станції до військового містечка – 8 км водогону,  і тиск у системі падає з 14 до 5 атмосфер, а далі доходить, взагалі, до одної атмосфери.

–  Проблема зношеності стоїть дуже гостро, адже зараз система не може нормально постачати людям воду. Була розроблена проєктно-кошторисна документація , але через відсутність генплану населеного пункту, на який ми чекаємо вже більше чотирьох років, і відсутності додаткового фінансування з державного бюджету, місцева влада не може розв`язати  цю проблему.

На думку Дем’яна Миколайовича,  вихід все одно треба знайти,  адже страждають люди.

–  Заміну системи водопостачання можна здійснювати поступово, певними фрагментами. Почати  з військового містечка, адже саме там фіксується найвище падіння тиску в системі. Це буде коштувати близько двох мільйонів гривень і дасть можливість розповсюджувати нормально воду далі до житлових будинків. Або ж можна встановити накопичувальні резервуари для води чи водонапірні башти,

– каже Дем’ян Буксир.

(без назви)

У Вапнярській громаді також є невирішена  проблема військового містечка. Після розформування військової частини Міністерство оборони України передало на баланс селищної ради майновий комплекс, а землі під ним  і досі належать Міністерству оборони.

–  Статус будівель, які там є, досі невизначений до кінця. А це впливає на розвиток селища. Так,  міг би з`явитися інвестор, зацікавлений цими приміщеннями, переобладнав би їх під виробництво чи склади, але це неможливо без права власності на землю. Ніхто не захоче так ризикувати!

На думку громадського активіста та благодійника пана Дем’яна, керівництво Вапнярки мало б активніше вирішувати ці проблеми та долучатися до стратегічного планування шляхів розвитку громади.

–  Я був здивований, коли голова селищної ради відмовився працювати над «Стратегією 2030» для Вапнярської ОТГ. Адже коли ми говоримо про розвиток, без чіткого плану це неможливо. Ми з однодумцями долучилися до цієї роботи  і побачили, наскільки фахово та цілісно можна розробляти план розвитку.   Під час опитувань та зібрань у селищі ми визначили чіткий алгоритм дій та критерії, які необхідно задовольнити, на думку мешканців нашої громади. Пріоритетами в нашій «Стратегії 2030» є те, що, в першу чергу,  турбує людей,

– наголошує Дем’ян Буксир.

Останні новини

Новини

3 Лютого
2 Лютого
1 Лютого