, 19 Травня
booked.net
21 Січня, 2022, 12:52

День Соборності України відзначили у Вінниці

103 роки тому, 22 січня, було проголошено Акт Злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.

21 січня з нагоди відзначення Дня Соборності України у Вінниці відбулось покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку «Небесній сотні та Героям АТО/ООС». У заході взяли участь керівництво обласної Ради, міської ради, представники облдержадміністрації,  депутати  обласної та міської рад,  військові, ветерани, учасники АТО/ООС,  громадськість, жителі та гості міста.

Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв України, воїнів, борців, патріотів – усіх тих, хто ціною власного життя здобував право прийдешніх поколінь на свободу та цілісність нашої держави.

«Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка»,  — ці слова «Універсалу соборності» прозвучали 22 січня  1919 року на Софійському майдані в Києві.  Ця подія стала історично-визначальною та незабутньою для українців. Нині День Соборності – одне із найважливіших державних свят України.

День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці День Соборності України відзначили у Вінниці

Останні новини

Новини

18 Травня
17 Травня