, 30 Травня
booked.net
29 Січня, 2021, 12:25

Депутати Вінницької обласної ради звернулися до центральної влади щодо тарифів і вимагають покарати винних

29 січня на сесії депутати Вінницької обласної ради підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо недопущення підвищення цін на енергоносії для населення та відновлення повномасштабної програми субсидій для родин, які потребують соціальної підтримки. Це питання на сесії розглянули першим.

Як зазначив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, звернення сформульовано із пропозицій фракцій «Українська Стратегія Гройсмана», «За майбутнє», «Батьківщина», «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя».

– Це питання розглядалося на постійних комісіях, знайшло свою підтримку. Основними вимогами є системні заходи органів центральної влади, які мають регулювати цінове питання і забезпечити системне зниження цін, – сказав Вячеслав Соколовий.

Депутати звернення підтримали 67-ма голосами.

Раніше до обласної ради надійшли звернення щодо тарифів від п’яти фракцій. Базою для ухваленого на сесії документу стало звернення фракції «Українська Стратегія Гройсмана», оскільки воно включало всі основні пункти і позиції, які були у зверненнях від інших фракцій. Також його підтримали керівники фракцій.

Звернення містить такі вимоги до центральної влади:

  • невідкладно ухвалити всі необхідні рішення щодо справедливого та системного зниження тарифів на енергоносії;
  • відновити повномасштабну програму субсидій для родин, які потребують соціальної підтримки;
  • притягнути до відповідальності посадових осіб, які допустили необгрунтоване зростання цін на енергоносії для населення».

Також у зверненні вказано, що заявлене зниження ціни на газ, яке ухвалив Кабінет Міністрів під тиском хвилі протестів проти підвищення тарифів, не вирішує проблему в комплексі.

«Таке рішення є тимчасовим і не вирішує питання спекулятивного зростання ціни на газ. Окрім того, Кабінет Міністрів України не вніс підприємства теплокомуненерго до вказаної постанови, що матиме наслідком  зростання тарифів на тепло та гарячу воду. Наразі головна вимога до Кабінету Міністрів України  –  ухвалити  системні рішення, спрямовані на стійке зниження ціни на газ для населення, що дозволить уникнути здорожчання й інших комунальних послуг», – зазначається у документі.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня