, 10 Червня
booked.net
27 Квітня, 2021, 14:14

Довічне ув`язнення: винесено вирок вінничанину, який вбив матір, жінку та двох дітей

Завершився судовий процес над 32-річним вінничанином, який 31 грудня 2018 року у власній квартирі в м. Вінниці молотком розправився з власною матір’ю, дружиною та двома малолітніми дітьми. 27 квітня, підсудному колегія суддів оголосила вирок за п.1, п. 2 ч.2 ст.115 ККУ (умисне вбивство) та призначила покарання – довічне ув’язнення.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції у Вінницькій області.

Над розкриттям цього особливо тяжкого злочину працювали понад сто поліцейських – група слідчих слідчого управління поліції, криміналісти, оперативники відділу розкриття вбивств обласного главку поліції та весь особовий склад міської поліції. За допомогою камер відеоспостереження поліцейським вдалося похвилинно відновити події того вечора. Вони встановити та опитали усіх людей, які того дня заходили у під’їзд будинку, де було вчинено вбивство чотирьох людей. Найстрашніші підозри поліцейських підтвердились – матір, дружину та малолітніх дітей, віком 3 та 7 років, вбив глава родини, але він це категорично заперечував. Зізнався у вчиненому він, коли поліцейські зібрали беззаперечні докази його провини та, зокрема, знайшли знаряддя вбивства. Поліцейським довелося перевірити кілька тонн сміття на вінницькому сміттєзвалищі, щоб знайти пакет з закривавленим молотком.

Після жорстокої розправи з рідними зловмисник поїхав у інший мікрорайон міста та у смітник викинув речові докази. Після цього пішов купляти новорічні подарунки своїй іншій родині. Саме це – наявність іншої родини та намагання розірвати старі стосунки стала причиною розправи з рідними. Під час досудового розслідування вину підозрюваного підтвердили проведені молекулярно-генетична та криміналістичні експертизи. На знайдених у смітнику молоткові виявлені ДНК підозрюваного, вбитих жінок та дітей.

У судових засіданнях підсудний переконував суддів, що він на момент вчинення вбивства не усвідомлював своїх дій. Проведені амбулаторна та стаціонарна психолого-психіатричні експертизи засвідчили, що свої дії він усвідомлював та є осудним.

Нагадаємо, судові засідання проходили в закритому режимі. 23 квітня Анатолія Мальця до зали суду заводили кілька правоохоронців. Він був у капюшоні та масці, тому обличчя видно не було.

Справу розглядали більше, як півтора роки. Звістка про жорстоку розправу над двома жінками і малими дітьми напередодні 2019 року сколихнула всю Вінницю і Україну. Тоді навіть досвідчені слідчі і медики, які приїхали на виклик, були шоковані побаченим – по всій квартирі кров, вбиті 68-річна і 30-річна жінки, 7-річний хлопчик і 3-річна дівчинка з важкими травмами.

«Не було жодного місця, де не було людської крові. На першому поверсі виявлено труп Малець Надії (дружини), на другому поверсі – труп Малець Валентини (матері) та Малець Дениса (сина). Дівчинку на момент огляду місця події було госпіталізовано до Вінницької обласної лікарні, де вона померла…», – розповідала в суді слідча.

Підозрюваним у вбивстві є «глава родини» – Анатолій Малець. Він сам показав правоохоронцям, куди викинув молоток, яким вбив свою матір, колишню дружину та двох дітей.

На суді, 2 січня, коли йому обрили запобіжний захід, чоловік вдавав з себе, то хворого, то психічно не здорового.

«Не світіть на мене, не фотографуйте, я не розумію, що відбувається… Я нічого не пам’ятаю. Я до кінця не розумію, що і як», – говорив в залі судового засідання підозрюваний Анатолій. Йому викликали медиків, які підтвердили, що Анатолій «здоровий, як бик».

Провели ДНК експертизу з молотка, яким вбивав і трусів, у які був загорнутий молоток і викинутий в смітник. На речових доказах виявлено ДНК підозрюваного Анатолія Мальца, вбитих жінок і вбитих дітей.

«Кажуть, що він не міг це зробити, це не він. Хочу заявити – ми новорічну ніч провели разом з ним. 1-го числа, коли він почав трохи говорити, ми знайшли одяг, в якому він скоїв це вбивство. Він викинув його в смітник. Нам пощастило, що 31-го числа машина не вивезла сміття і нам прийшлось розібрати цю машину. Знайшли молоток, яким він вбивав, де були сліди. Проведено ДНК-експертизу. Там є ДНК його і вбитих жінок, і дітей. Це говорить що він причетний до скоєння вбивства», – казав у коментарі начальник кримінальної поліції.

4 квітня 2019 року Вінницький міський суд відправив Анатолія Мальця до медичного закладу для проведення стаціонарної комплексної судово-психолого-психіатричної експертизи. Потім стало відомо, що його визнали осудним.

У липні 2019 року підозрюваний у масовому вбивстві Анатолій Малець заявив клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних. В свою чергу, його захисник подав клопотання про розгляд даної справи в закритому судовому засіданні, пояснивши це тим, що в судовому засіданні можуть бути розголошенні відомості про особисте та сімейне життя обвинуваченого чи обставини, які принижують його гідність.

На минулому засіданні 19 лютого, коли мали оголосити вирок, Анатолію Мальцю викликали «швидку», йому було зле. Тоді суд перенесли.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня