, 29 Травня
booked.net

“Дякуємо за підтримку!” – Вінницький міський голова Сергій Моргунов привітав Польщу з Днем незалежності

Сьогодні, 11 листопада, у день завершення Першої світової війни, відзначається День незалежності Польщі.

Вважається, що Польща отримала свою незалежність 11 листопада 1918 року, після того, як 123 років була поділена між різними імперіями. Проте, в 1939 році країна зазнала нового поділу і День незалежності офіційно не відзначався до 1989 року.

У день національного свята для польського народу міський голова Вінниці Сергій Моргунов, привітав наших друзів та партнерів зі святом від імені всієї Вінницької громади.

«Польща першою визнала незалежність України у 1991 році і зараз – у першій лінії країн, які підтримують нас у боротьбі за суверенітет», — написав очільник Вінниці на своїх сторінках у фейсбук та телеграм.

Польська Республіка пройшла непростий шлях до свого становлення як вільної держави. Поділена між трьома імперіями — Пруською, Австро-Угорською і російською, вона відродилась у листопаді 1918 року після завершення Першої світової війни і падіння імперій. Хоча у ХХ ст. на Польщу ще чекало чимало драматичних подій. Проте народ відстояв своє право на вільне життя.

«Поляки добре знають, що несе з собою «русскій мір» і скільки мужності та єднання потрібно, щоб протистояти цьому, — зазначає Сергій Моргунов. — Сьогодні Польща – з нами. І ми відчуваємо цю підтримку не лише на рівні уряду, а на рівні польських громад, звичайних людей. І це дорогого варте. Польща – більше ніж стратегічний партнер, більше, ніж добрий сусід, – це справжні друзі і союзники. Польські міста першими простягнули руку допомоги і Вінниці – наш побратим Кельце, наші партнери Радом, Жешув, Варшава, Краків, Люблін, Лодзь, Вроцлав, Бидгощ, Ополе, Тарнув, Познань, Гданськ, Катовіце і перелік можна продовжити».

За словами міського голови Вінниці, зв’язки між українцями і поляками, пройшли випробування часом і історією, з кожним днем лише міцніють.

«Упевнений, ми і далі разом будемо рухатись до спільного майбутнього у європейській спільноті. Адже цінності у нас спільні – гідність, свобода і взаємопідтримка, — пише Сергій Моргунов. – Хай живе Польща! Zwycięstwo będzie nasze! Dziękuję za wsparcie! Niech żyje Polska!».

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня