, 8 Червня
booked.net

Фейкова “мобілізація підлітків”: нові подробиці хакерської атаки на сайт Вінницької облради

Як повідомлялося, вчора, 28 квітня відбулося несанкціоноване втручання у роботу офіційного сайту Вінницької обласної Ради. На сайті у рубриці «Новини» з’явилася «інформація» із заголовком «Терміново», яка не відповідає дійсності.

Було оприлюднено фейкове зображення нібито розпорядження голови Вінницької облдержадміністрації про здійснення низки мобілізаційних заходів, які навіть не планувалися. Зокрема, керівників шкіл області “зобов`язували” передати списки учнів чоловічої статі віком від 15 років до військових комісаріатів для термінового проходження медкомісії.

Аналогічні майстерно виготовлені підробки були несанкціоновано розміщені на сайтах кількох райдержадміністрацій та територіальних громад Київщини, Харківської облдержадміністрації, управління освіти Черкаської облдержадміністрації, низки територіальних громад Буковини.

Одночасність хакерських атак, високий рівень виготовлення фейкових “розпоряджень”, а також миттєвий розголос про “новину” щодо “мобілізації дітей” у російських медіа дозволяє впевнено стверджувати, що сайти владних інституцій кількох регіонів України зазнали спланованої системної атаки з боку країни агресора – Російської Федерації та її місцевих поплічників.

Мета провокації очевидна: посіяти паніку і недовіру до місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, підірвати віру у боєздатність Збройних Сил України.

Обласна рада звернулася із заявою до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, в якій просить провести розслідування у справі несанкціонованого втручання сторонніх осіб в роботу офіційного сайту Вінницької обласної Ради.

Закликаємо наших читачів не піддаватися на провокації і стежити за новинами про хід розслідування підступної акції наших ворогів.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня