, 27 Січня
booked.net
17 Липня, 2020, 16:55

Гайсин відгукнувся на візит голови облдержадміністрації

Новий голова Вінницької ОДА Сергій Борзов активно взявся до роботи – ледь не щодня їздить по районах, знайомиться з людьми, перевіряє будмайданчики, адже в країні – «Велике будівництво». Побачити все на власні очі, порадити, підказати на місці  – ніби й непогано.  Проте, часом такі «інспекції» пана Борзова спричиняють інциденти, які з робочим конструктивом якось не асоціюються.

 

Саме так сталося, коли голова ОДА побував у Гайсині та вирішив подивитися, як будується дитячий садок. Темпи будівництва Сергію Сергійовичу не сподобалися. Мовляв, великі гроші від держави отримали, а ще нічого не зробили.  Насправді ж  роботи на об`єкті ведуться винятково за кошти з бюджету міста та району. Державний фонд регіонального розвитку обіцяв виділити майже сім мільйонів гривень, від обіцянки залишилося  1,8 млн, однак Гайсин і їх досі не отримав.   Голова ОДА, тим не менш, дозволив собі підвищити голос на міського голову Гайсина Анатолія Гука, кілька разів висловити сумнів у правдивості його слів та пообіцяти йому перспективи спілкування з правоохоронними органами.  Анатолій Гук сприйняв це за образу.

 

  • За все моє життя зі мною так ніхто не розмовляв! Мене під ноги ніколи не стелили! – сказав Анатолій Ілліч молодому очільнику області. – Ви би хоча б мали повагу до мого віку! (Анатолію Іллічу – 76 років, – Ред.).

Слова мера  не надто вплинули на Сергія Борзова.  Конфлікт вийшов досить гучним та резонансним, адже дехто з підлеглих голови ОДА транслював все це в режимі онлайн в соцмережі Фейсбук.  Щоправда, згодом відео зі сторінки було вилучено, але ролик, як виявилося, зовсім  не зник…

 

ВІДЕО

«Теремок»  розбрату

Коли в 2006 р. гайсинчани вперше обрали Анатолія Гука міським головою, будівництво цього дитсадка вже років із п`ять стояло законсервованим. Тоді у місті працювало п`ять дитсадків, їх цілком вистачало. Згодом дітей побільшало, і постала потреба розморозити та добудувати дитсадок «Теремок». Із районного бюджету на це виділили 2 млн грн, з міського – 2,6 млн. Державний фонд регіонального розвитку мав намір  дати майже 7 млн грн, але потім цю суму урізали до 1,8 млн грн. Щоправда, цих коштів досі так і не отримали.  Їх обіцяють дати на завершення будівництва, але до цього завершення треба ж щось та за щось робити. До слова, у реєстраційній картці проєкту Мінрегіону зазначається, що завершити роботи по дитсадку потрібно до кінця 2020 р.

 

Гайсин «шумить»

Гайсинчани свого мера Анатолія Гука поважають і, напевно, навіть люблять. Інакше, чому б обирали міським головою три рази поспіль. До речі, крайнього разу – рекордною кількістю голосів – 91%. Це був найбільший в Україні відсоток довіри!  Визнавали Анатолія Ілліча і кращим мером Вінницької області, і «Людиною року»…  130 вулиць якісно заасфальтовано в Гайсині, встановлюються сучасні світлофори, роблять дорогу – гайсинчани мають причини  пишатися своїм мером. І, на жаль, тепер мають причину обурюватися на голову ОДА за такий стиль спілкування зі своїм міським головою. Гайсин тепер «шумить».

 

Про етику держслужбовця, або що дозволено цезарю, то чиновнику – зась…

Прокоментувати прикрий інцидент за участі нового очільника Вінниччини погодилися його попередники на цій посаді – Валерій Коровій та Владислав Скальський.

(без назви)

Валерій Коровій:

  • По-перше, новий керівник ОДА перед тим, як обійняти цю посаду, мав би добре вивчити документ щодо етики держслужбовця. По-друге, дуже добре знаю, що динаміка роботи голови ОДА часто зумовлює необхідність проведення досить жорстких розмов. Але вони ніколи не повинні переходити за межу. І, по-третє, мені здається, що глибина проблематики фінансування об`єктів так званого «Великого будівництва» потребує фахової та чесної дискусії.  Де-факто, на сьогодні на цей  об`єкт (дитсадок «Теремок» – Ред.) із держбюджету не надійшло ні копійки. А заплановані 1,8 млн грн з Держфонду регіонального розвитку – це в три рази менше від тої суми, що гарантувала ОДА в процесі розгляду даного  об`єкту на обласній комісії. Те, що ми побачили на відео, виглядає не просто некрасиво, це – неповага до людини, яка ледь не вдвічі старша за віком, людини, яка за своє життя багато зробила для жителів Гайсина, врешті, для виборців, 91% із яких проголосували за міського голову. Я просто боюся, якщо не буде змінено формат спілкування, який бачимо в постійних трансляціях голови ОДА, це може призвести до того, що люди почнуть хамити йому. І від цього ніхто не виграє – ні справа, ні моральний облік регіональної влади.(без назви)

Владислав Скальський:

  • Три з половиною роки я присвятив роботі в органах місцевого самоврядування. Реформа децентралізації, на мою думку, – принципово важлива. Очолюючи виконавчу владу в області, завжди пам`ятав, що саме органи місцевого самоврядування в світлі децентралізації – альфа та омега успішної країни. Якщо люди обрали очільника громади, то виконавча влада (в країні, яка політично пішла шляхом децентралізації) повинна апріорі ставитися до нього з повагою. Якщо ми хочемо змінити країну, повинні починати з себе, з моральних стандартів, з базової поваги лідерів громад. Саме вони, а не виконавча влада, можуть зробити людей щасливими. Саме їм громада довірила керівництво та процес ухвалення рішень, в тому числі – комунікацію з виконавчою владою. Тільки конструктивний діалог та пошук спільних інтересів можуть привести нас до успіху.

 

 

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня
24 Січня