, 8 Червня
booked.net

Гайсинські лісівники шостий рік поспіль розводять європейську лань

Гайсинські лісівники вже шостий рік розводять лань європейську у вольєрі для напіввільного утримання диких тварин площею 57 га у Гайсинському лісництві.

Напіввільні умови вольєрного господарства дозволяють лісівникам збільшувати видову фауну лісів, розводячи тварин у середовищі, найбільш близькому до природного. Тому лісівники Вінниччини активно застосовують цю методику у роботі мисливського господарства. У вольєрах розводять як “корінні” для подільських лісів види, так і ті, які не характерні для нашої території, проте акліматизовані до наших умов. Лань європейська – інтродукована  тварина, поширена у Європі та на Близькому Сході.

Гайсинські лісівники розпочали  розведення ланей ще у 2017 році. Тоді закупили 25 голів лані (7 самців і 18 самок). “Перепис” цього року зафіксував 68 голів лані, з них 54 особини – у Гайсинському лісництві. Також за результатами обліку на початку року у вольєрі Сумівського лісництва проживають 14 ланей. Звичайно, нині чисельність цих тварин збільшилася через народження малюків, проте остаточно кількість дичини буде порахована під час чергового зимового обліку, – повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

У Гайсинському лісництві шість років розводять європейську лань

Лань європейська – тварина з родини оленевих. Вона менша розмірами за інших оленів, дуже красива. Відрізняється граційністю та спритністю, перестрибуючи перешкоду, плавним вигином спини зачаровує погляд спостерігача. Хоча побачити лань – справа нелегка. Тварини полохливі та обережні, особливо у період розмноження. Малюків лані взагалі важко угледіти – самки ховають приплід у густих зарослях кущів.

Забарвлення граційних тварин

Лані дуже гарні та граційні. Забарвлення спини та боків лані рудувато-буре, “розмальоване” світлими плямами, хребет має темну смугу. Цікаво, що воно дещо змінюється у різні пори року. Якщо взимку плями ледь помітні, то влітку яскраві білі плями утворюють переривчасті поздовжні смуги. Самці та самки забарвлені практично однаково, проте самки за розмірами менші за самців і не мають рогів. А серед ланей у вольєрі Гайсинського лісництва живе одна особлива самиця, яка має біле забарвлення. Поширена думка, що такі тварини мають слабший імунітет, ніж звичайні, часто хворіють і потомство приводять рідко.

Ця особлива білосніжна лань у попередні роки вже ставала мамою, та приплід мав звичайне забарвлення, – розповідає лісничий Гайсинського лісництва Петро Латюк. – Цього року вона також привела оленятко. Дитинча, за нашими спостереженнями, успадкувало незвичний окрас від матері.

У Гайсинському лісництві шість років розводять європейську лань

Остаточно це буде встановлено під час зимового обліку.

Живуть окремими стадами

Після народження дитинчат самиці із малятами тримаються окремо. Восени у ланей відбувається гін.  Під час гону самці збирають навколо себе гареми з самок. Дуже мирні в звичайний час, в період гону самці сильно збуджуються, ревуть, викопують в землі ямки. Між ними, як і у інших оленів, відбуваються турнірні бої. Самки ж зовні не виявляють ознак таких змін у поведінці.

Тварин у вольєрі Гайсинського лісництва утримують для збільшення поголів’я, створюючи для цього всі необхідні умови: водопій, годівниці, солонці. На території вольєру облаштоване приміщення для зберігання кормів. Корми для підгодівлі диких мисливських тварин заготовляють, а коренеплоди у більшості закуповують. Також спеціально для ланей вирощують траву суданку, яку полюбляють ці тварини за солодкуватий смак. Цей корм поживний, містить багато вітамінів.

У природі лань живе до 20, а в неволі – до 30 років. Лань легко утримується у напіввільних умовах, звикає до людей, годівниць, легко підманюється, бере корм із рук.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня