Вівторок, 26 Січня
booked.net

Голова Вінницької ОДА під час робочої поїздки закликав пристрелити собак

На минулому тижні новопризначений голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов під час робочого візиту у Жмеринський район, закликав пристрелити службових собак, які охороняли будівельний майданчик. Борзову відкрили ворота і коли він зайшов, хтось із жмеринських активістів перепинив натовп і запитав у представників охоронної фірми, чи немає на території собак. На що Борзов роздратовано відповів: “Нуто раньше відженіть, люди прийшли. Ви шо тут? Собак… Пристрельте собак! Нашо ви на людей собак спускаєте? Я вас щас спущу. Я вас  закрию в тій машині і зараз на тому полігоні будете посередині вмєстє з директором “Ековіна”.

Відповідно до чинного Кримінального кодексу України, такі висловлювання є кримінальним проступком, адже це – публічні заклики до жорстокого поводження з тваринами. Візит Сергія Борзова транслювався в прямому ефірі на його офіційній сторінці у соцмережі “Фейсбук”, тож свідками протизаконної поведінки губернатора було кілька сотень людей. Не виключено, що серед глядачів ефіру були й діти. Згодом відео на сторінці Борзова підчистили. Заклики високопосадовця до вбивства собак прибрали, однак оригінал відео теж зберігся.

Відповідно до статті 299 ККУ, публічні заклики до діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, караються штрафом від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 тис. грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Стаття 299 ККУ: “Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років”.

Зауважимо, що особливого контексту цей інцидент набуває з огляду на те, що Сергій Борзов – публічна особа. Більше того – він очільник регіону, відтак має бути прикладом дотримання законності та порядку у Вінницькій області. А також – взірцем високих  моральних цінностей, гуманності та добра.

Нагадаємо, що Борзов не перший представник “Зе-команди”, який демонструє неадекватне ставлення до собак. Кілька місяців тому народний депутат від “Слуги народу” Євген Брагар, в ефірі програми “Голос народу”, запропонував жінці пенсійного віку продати її собаку, щоб заплатити за газ.

“Якщо собака у дворі елітної породи, вона може його продати в будь-який момент і спокійно заплатити”, – сказав Брагар.

Новини

25 Січня
22 Січня
21 Січня
20 Січня
19 Січня