, 28 Вересня
booked.net
26 Січня, 2021, 13:16

«Грандіозною аферою» назвав Володимир Гройсман тарифну політику нинішнього Уряду

Це грандіозна афера, яка робить людей ще біднішими. Так Володимир Гройсман (прем’єр-міністр 2016-2019 рр) охарактеризував тарифну політику нинішнього Уряду і обіцяне центральною владою зниження ціни на газ. За словами Володимира Гройсмана ціна газу для населення в цьому опалювальному сезоні має бути значно нижчою навіть за ту, яку задекларували як знижену.

– Я вважаю, що це грандіозна афера, яка в тому числі робить людей ще біднішими. Є національна компанія «Нафтогаз України». Вона мала вийти з чіткими обсягами газу для усіх. Тобто те, що вони могли продавати в жовтні по 4,7 (гривні за кубометр газу – Ред.) на рік, вони сьогодні продають по 7 (гривні за кубометр газу – Ред.), і це без доставки, роблячи для когось «велику послугу». Я вважаю, що газ який вони купили в минулому, вони мають продавати дешевше. Це перше. Газ, який вони закуповують зараз дорожче – це питання наступних опалювальних сезонів, а не цього опалювального сезону, – сказав Володимир Гройсмана в ефірі Свобода слова на ICTV.

– Уряд ще 1 січня 2020 року розумів, що розпочнуться інші процеси ринку газу, вони відкладали його по серпень місяць. Вони просто провалиндили час, вони нічого не зробили січень-серпень. І коли розпочався опалювальний сезон у них був газ у доступі по 4,70 – для людей. Але вони це замовчали, – сказав Гройсман. – Голова парламенту говорив абсолютно правильні речі. Але толку немає. Парламент підтримує, а вони – реалізують це абсолютно криворуко. В тому і є проблема.

Водочас, як звернув увагу прем’єр, прорахунок субсидій для населення грунтувався не на актуальній ціні, що тепер призвело до того, що соціальний захист від держави громадяни, які цього потребують, не отримали.

– Вони людям порахували субсидії по 4,7 гривень, а газ почали в січні продавати майже по 10. Це значить, що люди не отримують повноцінних субсидій за цей період. І виявився величезний лаг за цей період, коли вже людям будуть боргувати субсидії. І це величезна проблема,  – заявив Володимир Гройсман. – Безвідповідальна політика чинного уряду призводить до страждань людей і посилює проблеми в країні.

Останні новини

Новини

27 Вересня
26 Вересня