, 28 Вересня
booked.net
10 Лютого, 2021, 11:10

Гройсман: Минулого року пенсії індексували заднім числом, але заднім числом люди жити не можуть

Щорічна березнева індексація пенсій, яка оформлена і закріплена на законодавчому рівні вже понад три роки, знову опинилася під загрозою, оскільки Уряд досі не ухвалив передбачених законом рішень.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав прем’єр-міністр України (2016-2019 рр.), лідер партії «Українська Стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман. Він нагадав, що минулого року індексація пенсій так само була провалена – з різних причин, зокрема через локдаун в країні.

– У жовтні 2017 року за ініціативи нашого Уряду були проведені системні зміни. Ми на 100% підвищили пенсії військовим. Кількість пенсіонерів на мінімальній пенсії знизилася з 8 до 4 млн людей. Скоро 1 березня. Має відбутися індексація. Десь на 11%. Але наразі вже 9-10 лютого, а рішення Уряду (про відсоток індексації) ще не ухвалено. Воно мало бути ухвалено ще в січні – пенсіонери мають розуміти, як зростуть виплати. Минулого року пенсіонерам індексували пенсії в травні – заднім числом. Але заднім числом люди жити не можуть, – сказав Володимир Гройсман.

Окремо він звернув увагу на те, що така ж ситуація із програмами підтримки підприємництва. Як наголосив Володимир Гройсман, Уряд розповідає про видачу понад 20 млрд грн кредитів під 5-7-9%, а треба було видавати, умовно, 220 млрд грн під «нуль» відсотків – задля розвитку і модернізації.

– У чому сенс державного управління: держава має турбуватися про свого громадянина! Треба ж дати людям гроші не для того, щоб вони брали кредити під відсотки і платили робітникам зарплати. Треба було давати гроші під технології, під зростання, під стартапи – під ріст економіки, – сказав Володимир Гройсман.

Також він зазначив: якщо дії влади наразі не змінити, то «за 5-10 років те, що ми маємо зараз – буде здаватися нам квіточками».

Останні новини

Новини

27 Вересня
26 Вересня