, 28 Вересня
booked.net
19 Лютого, 2021, 12:01

Гройсман: нинішній Кабмін не бажає помічати проблеми і труднощі українців

У 2021 році український уряд планує взяти майже 700 млрд грн запозичень, що становить приблизно 60% державного бюджету, заявив в інтерв’ю телеканалу ATR лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» і прем’єр-міністр України (2016-2019 рр) Володимир Гройсман.

Розповідаючи про скорочення програм капітальних інвестицій, він зазначив, що єдиною можливістю для підтримки бізнесу на сьогодні є програма держкредитування «5-7-9%», однак і вона, за словами Гройсмана, працює не так, як варто було б, оскільки позики за нею отримали лише 13% від заявників, а загальний обсяг кредитів ледь перевищує 20 млрд грн, у той час як втрати підприємців через пандемію оцінюються у сотні мільярдів.

– Із 2 млн підприємців в Україні кредити отримали приблизно 8 тисяч – це зіставна допомога? (…) Водночас цього року ми бачимо, що обсяг державних запозичень становитиме понад 700 млрд грн – 60% бюджету. Це борги, які додатково ляжуть на плечі всіх українців, – зазначив політик.

Він наголосив, що така ситуація ставить під загрозу подальший розвиток країни.

За словами Гройсмана, ще півтора роки тому Україна була державою, яка стоїть на хороших економічних позиціях і має непогані економічні перспективи – і всередині, і після виходу на глобальні ринки, однак за відносно невеликий проміжок часу весь запас міцності був знищений.

Політик обвинуватив у погіршенні економічної ситуації у країні поточний склад українського уряду, дії якого він назвав неадекватними. Крім того, Гройсман заявив, що Кабмін Шмигаля не бажає помічати проблеми і труднощі українців.

Колишній прем’єр-міністр наголосив, що в ситуації, що склалася, головним національним інтересом має стати створення умов, які допоможуть українцям жити в достатку, а бізнесу – почати інвестування спочатку у свій розвиток, а потім і в розвиток країни.

– Ось наразі сировинні ринки пішли у зростання. Це добре. Експортери відчуватимуть себе стабільно, привезуть до країни більше валютної виручки. Але це тенденція на 2-4-6 місяців, і вона не вплине на створення тут нових робочих місць, створення додаткової вартості. Всередині країни все одно залишається купа проблем, а адекватної програми їх подолання – немає. Це доведеться виправляти, – резюмував Гройсман.

Останні новини

Новини

27 Вересня
26 Вересня