, 17 Травня
booked.net
23 Лютого, 2022, 14:00

Громади Вінниччини подали 57 заявок на участь у програмі «Питна вода»

На Вінниччині завершився прийом заявок від громад на участь  в обласній програмі «Питна вода». Про це повідомив депутат обласної ради від партії «Українська стратегія Гройсмана», голова постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Андрій Ковальов.

Прийом заявок розпочався у січні та завершився 15 лютого. Загалом 29 громад області подали 57 заявок на фінансування «водних» проєктів загальною вартістю 102,4 млн грн. Більшість проєктів стосуються побудови мережі водогонів, облаштування артезіанських свердловин, систем очищення води.  Реалізація проєктів дозволить забезпечити якісним централізованим водопостачанням понад 42 тис. жителів області.

До слова, у 2021 році обласна рада ухвалила нову регіональну програму «Питна вода Вінницької області на 2021-2025 роки». Головна відмінність цієї програми від попередньої полягає у тому, що відтепер громада-учасниця має право на  співфінансування реконтструкції чи будівництва об’єкту водопостачання, оплативши лише 10% його вартості, тоді як раніше мінімальна доля участі громад складала 50%. Решту фінансового навантаження бере на себе обласний бюджет.

«Проблема забезпечення громад якісною питною водою стоїть на Вінниччині досить гостро вже не перший рік.

За моєї участі, як голови постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури, у 2021 році робочою групою у складі представників облради, спеціалістів галузі водопостачання, науковців з обласних ЗВО було напрацьовано нову редакцію обласної програми «Питна вода Вінницької області на 2021-2025 роки».

У ній було враховано багато пропозицій, які базувалися на позиції територіальних громад. Фактично зібрано коментарі до текстової частини, взято до уваги їхню зацікавленість і готовність до співфінансування. Відтак, змінено важливу норму – громадам дали можливість заходити на співфінансування заходів не на умовах 50%, як було в минулій програмі, а на 10%», – пише Андрій Ковальов на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, програма «Питна вода» реалізується у Вінницькій області з метою  забезпечення безпечною і якісною водою усіх категорій населення. В межах програми громади на умовах співфінансування з обласного бюджету будують та ремонтують мережі водопостачання, замініють обладнання.

Останні новини

Новини

16 Травня
13 Травня