, 30 Листопада
booked.net
26 Березня, 2021, 17:48

Хмільницька громада отримала новий статут

Міська рада Хмільника 26 березня ухвалила одне зі своїх знакових рішень – затвердила Статут міської територіальної громади. За “місцеву конституцію” громади депутати проголосували одноголосно (26 – “за”).

З 2005 року Хмільник мав затверджений Статут, який внаслідок адміністративно-територіальної реформи потребував змін та доповнень. У рамках проєкту “Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді”, експерти громадської організації “ПРАВО”, проаналізували чинну редакцію Статуту територіальної громади міста Хмільника і дійшли висновку, що окремі норми Статуту застаріли та не відповідають чинному законодавству, що створює перешкоди, а інколи – унеможливлює участь членів територіальної громади в процесах прийняття рішень.

Експертами проєкту розроблено пропозиції щодо оновлення Статуту та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства, які було надіслано на ім’я Хмільницького міського голови.

Розпорядженням міського голови було створено відповідну робочу групу, члени якої дійшли висновку в недоцільності коригування чинної редакції Статуту громади, погодившись, що варто розробити принципово новий документ, взявши за основу рекомендації Міністерства регіонального розвитку.

Новий статут Хмільницької міської територіальної громади відповідає чинним нормам українського законодавства, кращим практикам доброго врядування та стандартам держав-членів Ради Європи в демократичній моделі публічного управління, що передбачає активну участь громадян і груп інтересів у процесі прийняття рішень місцевою владою. Статуту передбачає достатньо широкий перелік процедур громадської участі під час розв’язання питань місцевого значення, як передбачених законодавством, так і нових форм місцевої демократії.

Останні новини

Новини

29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада