, 26 Червня
booked.net

По ₴1500 з гектару землі: кого з вінницьких нардепів “віддячити” за впровадження нового податку?

30 листопада Верховна рада підтримала у другому читанні так званий «ресурсний» або «податковий» законопроєкт №5600, який передбачає зміни до Податкового кодексу.

Закон встановлює низку нових ставок податків, які болюче вдарять по малому й середньому аграрному бізнесу, по власниках земельних паїв. Проте, новвовведення будуть вигідні транснаціональним агрохолдінгам, які скуповуватимуть землю у розорених фермерів.

Закон передбачає впровадження нової системи оподаткування сільськогосподарських підприємств. Зокрема йдеться про загальне мінімальне податкове зобов’язання для платників єдиного податку. На практиці це нововведення означає, що власники сільських господарств повинні сплачувати податки на суму, яка буде не меншою за мінімальне податкове зобов’язання і обчислюється в залежності від розмірів земельної ділянки (1 400 грн за 1 га землі на рік).

Окрім цього, закон змінює умови оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від продажу сільськогосподарської продукції, виготовленої на власних земельних ділянках. Відтепер, якщо ви реалізовуєте сільськогосподарську продукцію, вирощену на угіддях, сукупний розмір яких більший 0.5 га (раніше було 2 га), то ви зобов’язані сплатити за це ПДФО 18%.

За відповідне рішення проголосувало 255 народних депутатів.

Усі вінницькі нардепи в Раді підтримали даний законопроєкт. Це Максим Пашковський, Геннадій Вацак, Петро Юрчишин, Анатолій Драбовський, Лариса Білозір, Олег Мейдич, Ірина Борзова, Микола Кучер.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня