, 21 Жовтня
booked.net

“Кампанія вакцинації в Україні провалена через непрофесійні дії Уряду”, – депутат від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов

Вплив коронавірусної кризи на суспільно-політичну ситуацію в Україні обговорювали учасники телепрограми “Вінниця. Дебати”. Участь в дискусії взяв і депутат обласної ради від “Української Стратегії Гройсмана”, голова постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Андрій Ковальов.

  • На мою думку, загальнонаціональну кампанію вакцинації населення від коронавірусу в Україні фактично провалено, – сказав Андрій Ковальов. – Причиною цьому є непрофесійні дії Уряду, який втратив дорогоцінний час та нераціонально розпорядився коштами. Замість того, щоб сконцентрувати фінансові ресурси на створення власної вакцини чи масштабні закупівлі зарубіжних, кошти були спрямовані на будівництво. Вочевидь, це було нерозумне рішення.

На думку депутата, влада провалила й інформаційну кампанію. Населення просто не знало, що відбувається, і цей стан зберігся досьогодні. Природно, що не обійшлося й без зловживань.

  • Постковідна реабілітація передбачає вживання препаратів, що розріджують кров, – розповідає депутат. – В Україні вони коштують 600-800 гривень, а ось в Туреччині чомусь такі ж ліки коштують в 3-4 рази дешевше. Чому так трапилося і хто має понести за це відповідальність? – Ці питання лишаються без відповіді. Навпаки, реальні перепони були на шляху тих, хто намагався допомогти безкорисливо. Наприклад, наш благодійний фонд “Вінниця – безпечне і комфортне місто” днями доправив до лікарень вантажівку з багатофункціональними ліжками. Цей вантаж ми розмитнювали протягом трьох місяців, чотири рази отримували відмови від Мінсоцполітики. Хіба є у цьому логіка?

Пан Андрій звернув увагу й на те, що державна влада самоусунулася від допомоги тим, хто через карантинні заходи втратив дохід, і невчасно реагувала на потребу підтримки медиків.

  • Замість того, щоб зробити доступними кредити для малого і середнього бізнесу, влада зосередилася на карантинних обмеженнях, які й так стали шокуючими для основної маси підприємців. Люди втрачали роботу, а Уряд впровадив жорсткі обмеження для тих, хто отримував житлові субсидії. Тепер ми дивуємося, чому накопичилися мільярдні борги населення за комунальні послуги. А людям просто не вистачало на це грошей – після купівлі їжі та ліків. Саме тому фракція “Української Стратегії Гройсмана” звернулася до Кабміну з пропозицією відновити старі правила отримання субсидій. Запізно було прийнято рішення про доплати медичним працівникам – лише через три місяці після того, як у Вінниці стали доплачувати медикам з міського бюджету, – констатував депутат.

На думку Андрія Ковальова, держава вживає недостатні заходи для відновлення економіки після кризи.

  • Центральна влада мала б подбати про створення нових робочих місць, але на ділі цим більше переймається місцеве самоврядування, – вважає пан Андрій. – У Вінниці міська влада активно працювала з інвесторами, і вони навіть в умовах карантину погодилися розгорнути на теренах міста низку підприємств, які забезпечать робочими місцями тисячі людей. Але таку позицію, на жаль, займають не всі органи місцевого самоврядування. Схоже, і надалі головний тягар відповідальності перед людьми держава перекладатиме зі своїх плеч на місцевий рівень.

Новини

20 Жовтня
19 Жовтня
18 Жовтня