, 27 Жовтня
booked.net

Коли у Вінниці відновиться гаряче водопостачання – розповів міський голова Сергій Моргунов

Понад 100 тисяч мешканців Вінниці, як і жителі інших міст України, залишились без гарячої води через те, що уряд не зміг завчасно відрегулювати критичні питання у сфері теплоенергетики. Так причину відключення у місті гарячої води пояснив міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, міськрада зробить все можливе, щоб у червні відновити гаряче водопостачання для вінничан.

“Але без змін на рівні держави так довго тривати не може. На цьому наголошується в заяві Асоціації міст України, позицію якої підтримує і наша команда”, – зазначає Сергій Моргунов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, уряд досі не виконав свої зобов’язання за підписаним у лютому меморандумом із Асоціацією міст України, НКРЕКП та НАК “Нафтогаз” і не запустив механізму компенсацій різниці тарифів, що дозволило б зняти напругу. А саме це передбачав зміст ухваленого Меморандуму.

Нині ж котельні теплоенерго не отримають газу, допоки не погасять борги перед НАК “Нафтогаз України” та не виконають низку інших умов, які заганяють теплокомуненерго в глухий кут.

Так, “Вінницяміськтеплоенерго” держава не відшкодувала понад 500 млн грн. У той же час заборгованість споживачів за надані послуги складає 160 млн грн. До того ж, за новими правилами, міськтеплоенерго зобов’язане купувати газ на ринку з обов’язковою стовідсотковою передоплатою.

“Зверніть увагу, ціна на газ очікується вище 10 грн за 1 кубічний метр. Фактично за червень “Вінницяміськтеплоенерго” має заплати понад 30 млн грн за газ наперед. Питання – де брати кошти? Коли споживачі розраховуються за місяць постфактум, до того ж і серед них боржників вистачає. Не можна допустити, щоб люди залишились без послуг та перекладати непосильний тягар на місцеві бюджети – таких коштів там просто немає. Питання виходу з кризи у сфері теплопостачання сьогодні стоїть надто гостро – для всієї України. Сподіваюсь, конструктивне рішення буде знайдено якнайшвидше. Наша команда у співпраці з Асоціацією міст України надалі буде відстоювати позицію громади і місцевого самоврядування. Тому що за нами – люди”, – зазначає Сергій Моргунов.

Останні новини

Новини

26 Жовтня
25 Жовтня