, 8 Червня
booked.net
22 Квітня, 2021, 16:07

Ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшанували у Вінниці

Сьогодні, до 35-их роковин аварії на Чорнобильській АЕС, у Вінницькій міській раді вшановували ліквідаторів. Їм вручили Почесні грамоти, подяки та грошові премії. Василя Біца нагородили Почесною відзнакою міського голови  «За честь та мужність». Михайла Ястремського – Почесною відзнакою міського голови  «Відзнака міського голови» та грошовою премією.

26 квітня виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС. Чорнобиль став одним з найбільших випробувань у нашій історії. З кожним роком все більше усвідомлюється ціна подвигу ліквідаторів, серед яких було і чимало вінничан. Вони врятували весь світ від смертельної небезпеки. Чорнобильська трагедія для сучасного покоління не просто біль, це і пересторога, і урок, і символ безпрецедентного героїзму.

Секретар міської ради Павло Яблонський подякував ліквідатором аварії за їхній героїзм.

«35 років минає з дня аварії на Чорнобильській АЕС. 26 квітня ми в скорботі за тими, хто загинув і співчуваємо тим, хто пережив цю трагедію. Мільйони людей зазнали опромінення, сотні тисяч людей втратили здоров’я, свої оселі. Чорнобиль назавжди залишиться символом людського горя і безпрецедентного героїзму. У нашій громаді нині більше двох з половиною тисяч постраждалих від аварії на ЧАЕС вінничан. Сьогодні в залі присутні герої, якими пишається весь світ. Це люди, які врятували Землю від ще більшої катастрофи. Хочу висловити вам подяку і шану від імені міського голови Сергія Моргунова, від усієї нашої громади. Наслідки Чорнобильської катастрофи до кінця не подолані, і люди, які постраждали від трагедії, потребують підтримки та уваги. Хочу сказати, що у нашій громаді налагоджений тісний зв’язок та діалог з чорнобильськими організаціями і я дякую за конструктивну співпрацю. Ми продовжуємо муніципальну підтримку родин та спільноти чорнобильців. Я впевнений, що разом ми все подолаємо, головне, щоб було здоров’я»,  – каже Павло Яблонський.

За мужність, героїзм, самовідданість, сміливі та рішучі дії, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС голову  міського осередку «Чорнобиль-86», учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії Василя Біца нагородили Почесною відзнакою міського голови  «За честь та мужність» та грошовою премією. А голову  Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», члена Національної спілки журналістів України учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії Михайла Ястремського нагородили Почесною відзнакою міського голови  «Відзнака міського голови» та грошовою премією.

Михайло Ястремський розповів, що Вінницька міська громадська організація «Союз Чорнобиль України» приділяє багато уваги збереженню історії та пам’яті про Чорнобильську трагедію.

«Наша міська організація за 25 років випустила 12 книг спогадів, сім буклетів, а вчора відбулась презентація книги «Шлях у 25 років». Ми над нею працювали близько 3 років, розповіли у цій книзі все про Чорнобильську катастрофу, про історію чорнобильського руху на Вінниччині, історію нашої міської організації у фактах, фотографіях», – каже Михайло Ястремський.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня