, 4 Лютого
booked.net

Льотчику Сергію Пархоменку, пам’ять якого вшанували у Вінниці обльотом літаків, присвоєно звання Герой України

Президент присвоїв звання Героя України капітану Сергію Пархоменку.

Про це Володимир Зеленський повідомив у відеозверненні 19 травня.

«Підписав сьогодні укази про нагородження наших героїв. 210 військовослужбовців Збройних Сил України відзначені державними нагородами, з них 48 посмертно. Звання Героя України присвоєно капітану Сергію Пархоменку, командиру авіаційної ланки 299-ї бригади тактичної авіації, посмертно», – сказав Президент.

18 травня у Вінниці прощались з капітаном штурмової авіації Пархоменком Сергієм Ігоровичем, який загинув на сході, захищаючи Україну від ворога. Йому було лише 25 років…Щоб вшанувати пам’ять Героя в небі над Вінниччиною пролетіли літаки.

У березні 2022 року в Сергія Пархоменка народився син…

Капітан Пархоменко Сергій Ігорович народився 14 січня 1997 року в місті Харкові, у сім’ї військових авіаторів.

З дитинства мріяв про небо та хотів пов’язати своє життя з авіацією. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

У той час, коли батько у 2014 році виконував бойові завдання у повітрі, Сергій вступив на льотний факультет Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, який успішно закінчив у 2019 році, здобувши кваліфікацію льотчика 3-го класу.

Маючи за приклад свого батька та діда, Сергій виявив бажання проходити службу в бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова, літати на літаках Су-25.

Попри молодий вік, на момент вторгнення російської федерації в Україну, вже обіймав посаду командира авіаційної ланки. В боях з російським агресором капітан Сергій Пархоменко проявив себе звитяжним воїном, достойним сином українського народу і гідним нащадком своєї родини військових льотчиків. Виконав 38 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих засобів ППО та винищувальної авіації, під час яких знищив більше ніж 20 ворожих танків, понад 50 бойових броньованих машин, 55 транспортних засобів, 20 цистерн з пальним та кількасот солдатів і офіцерів рашистів. Неодноразово уміло виводив авіаційну техніку з-під ракетних ударів ворога.

За мужність і патріотизм, проявлені під час захисту Батьківщини від російської агресії, Указом Президента України капітан Сергій Пархоменко нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Виконуючи бойове завдання в Запорізькій області в районі населеного пункту Гуляйполе, 14 травня капітан Сергій Пархоменко героїчно загинув, до останнього залишаючись відданим та непохитним захисником українського народу.

Оскільки у регіоні, звідки родом Сергій, наразі тривають бойові дії, в останню путь героя провели у Вінниці, столиці військової авіації України.

Останні новини

Новини

3 Лютого
2 Лютого
1 Лютого