, 28 Вересня
booked.net

Масштабна модернізація та підготовка до нового опалювального сезону: як це відбувається на об’єктах КП “Вінницяоблтеплоенерго”

22 лютого, за дорученням голови обласної Ради Вячеслава Соколового, його перший заступник Володимир Кістіон здійснив робочу поїздку об’єктами КП «Вінницяоблтеплоенерго».

Перший об’єкт, на якому побував Володимир Кістіон, – котельня КНП «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр Вінницької обласної Ради». Про проєкт модернізації котельні з дооснащенням котлами на альтернативних видах палива розповів Генеральний директор підприємства Вінницяоблтеплоенерго Андрій Ковальов. За його словами підприємством планується реалізація проєкту комплексної реконструкції котельні зі зниженням втрат теплової енергії. Передбачається монтаж двох котлів на альтернативних видах палива та газової котельні. Відповідно до запропонованих підприємством змін до Інвестиційної програми на 2021-2022 роки, протягом нинішнього року планується залучити кошти на розробку відповідної проєктно-кошторисної документації.

Перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон також оглянув роботу котелень КП «Вінницяоблтеплоенерго» по вулиці Сонячній, 3. Від котельні послуги з централізованого теплопостачання отримує низка споживачів: Вінницький національний аграрний університет, біолабораторія, 4 житлові будинки та ДНЗ №2. У 2013 році підприємством проведено реконструкцію котельні (загальна вартість – 0,467 млн грн) із заміною одного газового водогрійного котла на два сучасних енергоефективних.

– За дорученням голови обласної Ради Вячеслава Соколового сьогодні оглянули котельні КП «Вінницяоблтеплоенерго», – сказав перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон. – Фактично, ми знаходимося на етапі завершення опалювального сезону 2021-2022 років. Цей сезон був непростий. Події на Сході держави, серйозні виклики вартості формування енергоносіїв, нове керівництво на підприємстві. Враховуючи, що це об’єкти критичної інфраструктури, ми ознайомилися з їхнім станом. Отже, наразі необхідно правильно розставити акценти та визначити, як рухатися далі – до початку опалювального сезону 2022-2023 років.

Генеральний директор підприємства Андрій Ковальов також доповів про стан проходження осінньо-зимового періоду 2021-2022 років.

– Опалювальний сезон 2021-2022 р.р. розпочато в жовтні 2021 року, споживачів забезпечено тепловою енергією. У зв’язку з теплою погодою, звичайно, відбувається економія тепла, деякі підприємства встановлюють прилади для зменшення тепломісткості. Нині обласні комунальні підприємства звертаються до нас, щоб підприємство подобово коригувало подачу тепла. Тому ми звернулися до обласної Ради щодо встановлення лімітів використання тепла. Це дасть нам можливість закласти фактичні цифри, які будуть використовуватися протягом наступного опалювального сезону, – повідомив Андрій Ковальов. – В нашому віданні 36 обласних закладів, опалюємо 33 підприємства місцевого бюджету та 1616 споживачів – населення. На жаль, протягом десятиріччя на підприємстві не було капіталовкладень на модернізацію та переоснащення котелень. І це проблема. Певна  кількість громад, з якими ми працюємо, говорить про від’єднання від нашої мережі та встановлення власних котлів. І це теж проблема. Ми плануємо і надалі надавати якісну й економічно обґрунтовану послугу. Ми сподіваємося, що завдяки плануванню зможемо суттєво наблизити модернізацію нашого підприємства.

Присутні обговорили проблемні питання та сформували пріоритетні завдання для на 2022 рік.

Підсумовуючи результати робочої поїздки, перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон  окреслив завдання для підприємства на найближчий період.

– Завдання обласної Ради – створити правила і механізм, який давав би можливість підприємству розвиватися. Нині депутати оперативно розглядають коригування тарифів, інвестиційні програми, відпрацьовують механізми, щоб підприємство не було збитковим тощо. Перше завдання, яке дасть можливість підприємству розвиватися, – це прийняття у найкоротший термін «Стратегії розвитку КП «Вінницяоблтеплоенерго» до 2030 року». Також необхідно виконати заходи інвестиційної програми підприємства на 2021-2022 роки.

Володимир Кістіон звернув увагу на необхідність опрацювання і  формування пропозицій щодо річного накопичення дров або іншого альтернативного палива; на забезпечення приймання в господарське відання обʼєктів спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, відповідно до рішення обласної Ради.

– До 1 червня потрібно підготуватися до початку опалювального сезону 2022-2023 років. Важливо зараз розробити й затвердити Порядок визначення різниці в тарифах. За результатами проходження опалювального сезону 2021-2022 року необхідно розробити перелік заходів щодо оптимізації витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, – зазначив перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон.

Довідково.

На балансі КП «Вінницяоблтеплоенерго» перебуває: 53,1 км теплових мереж, у тому числі із застосуванням попередньої ізоляції труб – 18 км; 12 теплових пунктів. Виробництва підприємства дислоковані у 23 населених пунктах області. Підприємство здійснює технічне обслуговування 54 котелень різних рівнів бюджетної сфери. Підприємство надає послуги з технічного та профілактичного обслуговування обладнання котелень.

Останні новини

Новини

27 Вересня
26 Вересня