, 30 Травня
booked.net
18 Грудня, 2020, 11:55

Медсестру із Вінниці визнали найкращою сестрою милосердя

У Києві відбулася церемонія нагородження Премією «Найкраща медсестра України». В одній із номінацій – «Сестра милосердя» – за звання найкращої змагалися військові медсестри, учасниці бойових дій. Про це повідомляє видання АрміяInform. Перемогу здобула головна медична сестра Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону з Вінниці старшина Ольга Бабкіна.

Ця вітчизняна премія професійної майстерності медичних сестер України започаткована у 2019 році на ювілейному Х Міжнародному конгресі медсестринства «Медсестринство – крок у майбутнє: безпечне лікарняне середовище».

Премія має на меті підкреслити, що медсестра є повноправним членом медичної команди. Відзначення найкращих медсестер України слугує каталізатором підвищення статусу медсестри в суспільстві. Ініціатором премії є Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце».

Українське військо в фіналі представляли три досвідчені медичні сестри. У фінал вийшли головна медична сестра НВМКЦ ГВКГ (Київ), операційна медична сестра ВМКЦ Південного регіону (Одеса) та головна медична сестра ВМКЦ Центрального регіону (Вінниця). Перемогу здобула вінничанка Ольга Бабкіна.

Медсестру із Вінниці визнали найкращою сестрою милосердя

Ольга Вікторівна – дуже досвідчений військовий медик, учасниця бойових дій. Саме вона асистувала під час першої в історії української військово-польової хірургії операції в польових умовах у районі проведення АТО легендарному вітчизняному військовому хірургу генерал-майору Андрію Вербі. Закінчилась вона успішно: бійцю, якого поранило в живіт, медики тоді врятували життя.

– Було страшно, – зізнається Ольга. – Весь час боялися обстрілів, адже ми були дуже близько до передової. Найгарячіша пора була у серпні-вересні 2014 року, коли стався Іловайський котел, тоді було найбільше поранених. Бійця, якому робили першу операцію, пам’ятаю. Йому осколки потрапили в печінку, і діяти треба було швидко, оскільки була сильна кровотеча.

За словами Ольги, найбільше в той період у бійців було мінно-вибухових травм та кровотеч. Найчастіше страждали кінцівки, які часто доводилось ампутувати.

За зразкове виконання службового обов’язку та мужність Ольгу Бабкіну нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Нині за тендітними плечима цієї вродливої молодої жінки – близько 15 відряджень до району бойових дій на Сході України, багато врятованих життів українських захисників та безцінний бойовий та професійний досвід. Тож не дивно, що саме старшина Ольга Бабкіна визнана найкращою сестрою милосердя України. До речі, варто додати, що конкурс «Берегиня у погонах», який сьогодні завершиться у Хмільнику, було започатковано у 2017 році, і тоді титул віцеміс  здобула також вона, кавалер ордена «За мужність» старшина Ольга Бабкіна.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня