, 28 Листопада
booked.net
21 Січня, 2021, 9:51

Мер Вінниці Моргунов – про результати розмови з Прем`єром Шмигалем щодо комунальних тарифів

У середу, 20 січня, відбулася нарада членів Асоціація міст України з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем про ситуацію зі зростанням комунальних тарифів. Одним із ініціаторів цієї наради був вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Про що конкретно йшлося на онлайн зустрічі з очільником Уряду, Сергій Моргунов розповів на своїй сторінці у Фейсбук.

– Ситуація з тарифами вимагає негайних кроків центральної влади назустріч людям – це позиція нашої міської команди, яку розділяють й колеги з інших територіальних громад. Тому спільно з міськими головами та Асоціацією міст України ініціювали нараду з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. І сьогодні під час зустрічі у Кабміні підняли питання, які турбують вінничан і усіх українців – що буде далі з тарифами.
Адже обмеження Урядом ціни на природний газ не стосується теплопостачальних організацій. А це потягнуло б за собою зростання платіжок для вінничан на централізоване тепло і гарячу воду на 42%. Це не припустимо в умовах загальнонаціонального карантину та економічної кризи, коли людям і так складно. Споживачі не мають змоги платити за комунальні послуги, а це – нарощення боргів. Разом з тим, «Нафтогаз України» може припиняти газопостачання для підприємств теплокомуенерго, якщо рівень розрахунків менший 90%. Така ситуація ставить під загрозу опалювальний сезон по всій Україні.
Тож, на зустрічі озвучили необхідність прийняття справедливих рішень на рівні держави:
– вжити термінових заходів щодо зниження ціни на природний газ для підприємств, які постачають теплову енергію для населення
– розширити програму державних субсидій
– передбачити механізм відшкодування різниці тарифів для теплокомуненерго з державного бюджету, не перекладаючи цей тягар на плечі територіальних громад.
Важливо, що у результаті зустрічі домовились, що тарифи на опалення та гаряче водопостачання до кінця опалювального сезону підвищуватись не будуть. Ціна на газ для підприємств ТКЕ залишиться на рівні 6, 99 грн за кубічний метр – як і для побутових споживачів.
Також буде підписаний спільний Меморандум між Урядом, Асоціацією міст України та представниками Верховної Ради про алгоритм виведення сфери теплопостачання з кризи, пов’язаної з коливанням ціни на газ. У тому числі, щодо врегулювання питання різниці тарифів, а також вішкодування збитків підприємствам теплопостачання.
Нам вдалось налагодити діалог з центральною владою, аби стабілізувати ситуацію та головне – підтримати людей.

 

Останні новини

Новини

27 Листопада
26 Листопада
25 Листопада
24 Листопада