Мер Вінниці: Вдалось налагодити діалог з центральною владою – тарифи на тепло протягом опалювального сезону не збільшаться

Сьогодні, 9 лютого, у Києві було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України.
Підписавши Меморандум, сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.
Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року. Мінрегіон, Міненерго, НАК, АМУ спільно визначать фінансові джерела для цієї компенсації і розроблять відповідні законодавчі інструменти.
Завдяки наполегливим діям АМУ Уряд визнав, що проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками в результаті державного регулювання, потребують вирішення на центральному рівні. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.
Нагадаємо, ще 20 січня вінницький міський голова Сергій Моргунов наголошував, що ситуація з тарифами вимагає негайних кроків центральної влади назустріч людям, та ініціював нараду з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
– Це позиція нашої міської команди, яку розділяють й колеги з інших територіальних громад, – підкреслював Сергій Моргунов. – Під час зустрічі у Кабміні підняли питання, які турбують вінничан і усіх українців – що буде далі з тарифами. Адже обмеження Урядом ціни на природний газ не стосується теплопостачальних організацій. А це потягнуло б за собою зростання платіжок для вінничан на централізоване тепло і гарячу воду на 42%. Це не припустимо в умовах загальнонаціонального карантину та економічної кризи, коли людям і так складно. Споживачі не мають змоги платити за комунальні послуги, а це – нарощення боргів. Разом з тим, «Нафтогаз України» може припиняти газопостачання для підприємств теплокомуенерго, якщо рівень розрахунків менший 90%. Така ситуація ставить під загрозу опалювальний сезон по всій Україні. Тож, на зустрічі озвучили необхідність прийняття справедливих рішень на рівні держави: вжити термінових заходів щодо зниження ціни на природний газ для підприємств, які постачають теплову енергію для населення; розширити програму державних субсидій; передбачити механізм відшкодування різниці тарифів для теплокомуненерго з державного бюджету, не перекладаючи цей тягар на плечі територіальних громад. Важливо, що у результаті зустрічі домовились, що тарифи на опалення та гаряче водопостачання до кінця опалювального сезону підвищуватись не будуть. Ціна на газ для підприємств ТКЕ залишиться на рівні 6, 99 грн за кубічний метр – як і для побутових споживачів. Нам вдалось налагодити діалог з центральною владою, аби стабілізувати ситуацію та головне – підтримати людей.