, 26 Травня
booked.net

Мешканка Вінниччини присвятила пісню трагедії зруйнованого Ірпеня

Доля Ірпені, Бучі, Гостомеля та інших українських міст та сіл, які постраждали від рук рашистів вразила весь світ.

Про це повідомили у Калинівській міській раді.

Важкі світлини страченого мирного населення, зруйнованих будинків та знищених вулиць зранили серце кожного українця. Свій біль, скорботу та велику віру у перемогу та відродження рідного міста вписала у слова своєї пісні про Ірпінь уродженка Польової Лисіївки Олеся Філевська, яка до війни проживала з родиною в Ірпені.

«Ми не встигли виїхати з міста. Десять днів провели з дітьми в Ірпені під обстрілами. Ховалися у підвалі. До всього ще й захворіла трирічна донечка і нам довелося рятувати її тими ліками, які мали вдома. На десятий день за нами автомобілем приїхав кум і ми залишили місто в той самий момент, коли в нього увійшли кадирівці. Ми виїжджали і чули позаду машини постріли з автомата», – згадуючи про пережите Олеся Філевська не може стримати сльози.

Будинок родини Філевських не уцілів. А квартиру, як вважає жінка, вберегла чудодійна ікона, яку подарували родині. Перед від’їздом з Ірпеня жінка поставила ікону на вікно і сказала, що вона охоронятиме їх дім. Квартира Олесі уціліла повністю, а сусідня – зазнала значного руйнування.

Усе пережите надихнуло Олесю Філевську написати пісню про Ірпінь.

Авторка сама виконала пісню, яку записали у Центрі культури та дозвілля, а батько, Василь Островський, записав кліп. За один день пісня «Ірпінь місто могутнє» набрала майже триста переглядів.

Останні новини

Новини

25 Травня
24 Травня