, 10 Червня
booked.net

Міськвиконком затвердив проєкт бюджету Вінницької громади на 2023 рік

8 грудня виконавчий комітет Вінницької міської ради схвалив проєкт бюджету ВМТГ на 2023 рік, тож уже на найближчій сесії його розглянуть депутати міської ради. Основні показники бюджету громади наступні: доходи – в обсязі 5189,6 млн грн, що на 10,8 відсотків більше у порівнянні з 2022 роком; видатки – на рівні 5657,0 млн грн.

Як зазначила директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Наталія Луценко, нинішній бюджетний процес відбувається у надскладних умовах повномасштабної війни, які відображаються на усіх показниках економічного розвитку, обсягах доходів бюджету та пріоритетах видатків.

«Формування проекту бюджету здійснювалось згідно з вимогами Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням основних макропоказників економічного та соціального розвитку України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», проєкту Програми економічного і соціального розвитку ВМТГ на 2023 рік. В процесі формування проєкту бюджету в межах реальних можливостей, враховані пріоритети, цілі та заходи, передбачені Стратегією розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року», – розповіла начальниця департаменту.

Доходи бюджету

Бюджет на 2023 рік за доходами сформовано в обсязі 5189,6 млн грн. Від власних і закріплених доходів заплановано отримати 5056,0 млн грн, що на 10,8 відсотків більше порівняно з поточним роком. Основну роль у формуванні бюджету відіграє загальний фонд, оскільки забезпечує майже 94, 6 відсотків доходів.

Основними бюджетоутворюючими податками загального фонду у 2023 році залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок, податок на нерухоме майно.

«Зокрема, податок з доходів фізичних осіб надійде до бюджету у сумі 3259,8 млн грн. Зростання порівняно з бюджетом 2022 року на 14 відсотків заплановано як результат зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників на 10 відсотків та зростання фонду грошового забезпечення військовослужбовців, – каже Наталія Луценко. – Від єдиного податку надходження складуть 751,5 млн грн і зростуть на 8,4 відсотків, у зв’язку зі збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб».

Щодо трансфертів, то офіційно бюджету ВМТГ передано лише субвенції соціального характеру з обласного бюджету в сумі 4,144 млн грн, що відповідає рівню поточного року. Спеціальний фонд, який становить 5,4 відсотків усіх доходів бюджету, сформовано в сумі 278,1 млн грн. Його складовою є бюджет розвитку, до якого планується отримати 64,2 млн грн.

Для фінансування видатків бюджету розвитку, які суттєво перевищують доходи, планується передати кошти із загального фонду бюджету в сумі 1249,0 млн грн. Таким чином, загальний фінансовий ресурс бюджету розвитку сформований у сумі 1510,2 млн грн.

Видатки бюджету

Видатки бюджету на 2023 рік визначені в сумі 5657,0 млн грн, в тому числі видатки за рахунок власних доходів збільшуються на 14,2 відсотки, і складуть 5523,6 млн грн, видатки за рахунок трансфертів сформувалися на даний час в сумі 133,4 млн грн.

70 відсотків всіх видатків – це видатки загального фонду. Їх обсяг визначений у сумі 3936,6 млн грн.

«В бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери і проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами», – зазначила директорка департаменту фінансів Наталія Луценко.

Водночас, за її словами, структура видатків загального фонду бюджету на 2023 рік залишається без змін. Та вказує на його соціальну спрямованість, адже майже 47 відсотки всіх видатків загального фонду направляється на утримання соціально-культурної сфери та соціальний захист населення.

«Видатки по захищених статтях також мають значну частку у видатках загального фонду бюджету (60,2 відсотки). По всіх галузях соціально-культурної сфери маємо позитивну динаміку зростання», – каже директорка департаменту.

Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства в 2023 році в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачені видатки в сумі 1064,12 млн грн.

По галузі «Транспорт» в бюджеті заплановано майже 303 млн грн.

«Водночас в умовах воєнного стану виникають ситуації, які вимагають термінового вжиття заходів щодо попередження виникненню надзвичайних ситуацій або ліквідацій їх наслідків. Тому проєктом бюджету передбачено 151,7 млн грн на відповідні заходи, – повідомила Наталія Луценко та додала – В проєкті бюджету також передбачено створення резервного фонду в сумі 161,6 млн грн (що становить 4,1 відсотка обсягу загального фонду)».

Витрати спеціального фонду сформовані в сумі 1720,4 млн грн, які включають видатки бюджету розвитку в сумі 1506,5 млн грн. Його кошти пропонується спрямувати, зокрема, на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності, капітальні видатки ЖКГ та бюджетної сфери, захист територій і населення від надзвичайних ситуацій.

«В бюджеті також зарезервовані кошти на надання, в разі необхідності, допомоги населенню, військовим частинам та іншим громадам для вирішення питань захисту та сприяння перемозі», – зазначила Наталія Луценко.

Підсумовуючи сказане, Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив: «Ми намагалися збалансувати наскільки це можливо всі фінансові питання. Враховуючи сьогодення і ті виклики, які нас очікують, ми з оптимізмом дивимося на можливості бюджету. Але сьогодні найважливіше для громади вистояти і перемогти!».

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня