, 20 Квітня
booked.net
5 Березня, 2021, 9:40

Міський стандарт гостинності запроваджують у Вінниці ресторани та готелі

Близько двох десятків ресторанів та готелів міста підписали меморандум про впровадження Вінницького стандарту гостинності. Документ відкритий для підписання й іншими закладами сфери гостинності.

Вінницький стандарт гостинності був розроблений торік  у  рамках однойменного проєкту, який реалізувався ГО «Спілка підприємців “СТІНА”» за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) та за підтримки Вінницької міської ради. Проєкт мав на меті надати інструменти росту малого та середнього підприємництва Вінниці у сфері туризму й гостинності за рахунок удосконалення продуктів, консолідації середовища та вироблення стандартів обслуговування.

Над розробкою Вінницького стандарту гостинності працювали власники(-ці) та топменеджери(-ки) закладів розміщення та харчування, а також маркетологи(-ні). Роботу координувала експертка з продажу й сервісу, сертифікована бізнестренерка, спеціалістка зі створення та впровадження стандартів Оксана Марусич.

Основними складовими Вінницького стандарту гостинності є перелік цінностей його носіїв, увага до деталей, виражені через такі складові компоненти: перший контакт, створення комфорту, увага до гостя, атмосфера неспішності, демонстрація закоханості в рідне місто, готовність допомогти, мотивування повернутися та доброзичливе прощання.

«Вінниця ― легке, комфортне й затишне місто. І в нього є всі конкурентні переваги й передумови, щоб відійти від старих моделей спілкування у сфері гостинності та побудувати нову сервіс-комунікацію з туристом. Наше місто першим в Україні наважилося впроваджувати міський стандарт гостинності, який відображатиме нашу культуру, історію, ритм життя», ― зазначила очільниця Вінницької асоціації гостинності «ХлібСіль» Інна Кривешко.

3 березня відбулося підписання меморандуму про впровадження Вінницького стандарту гостинності. Його амбасадорами стали близько двадцяти закладів: ресторан Pasta e Vino, ресторація «Гостинний пан», історичний паб «Кінь у протигазі», кафе «Львівська цукерня», ресторан «Челентано»,  ресторан RICH, готельно-ресторанний комплекс Churchill-Inn, ресторан «Трофей», готель «Франція», ресторан Mont Blanc, апартаменти Smart Apart, ресторани «Батискаф», Red Zeppelin, Georgian Factory, «Лезгинка», «АССА», кав’ярні «Чорна кішка, Білий кіт», кондитерські «Батискаф sweets» і «Мус-Мус».

Підписантами документу також стали ГО «Вінницька асоціація гостинності “ХлібСіль”» та департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, які всіляко підтримуватимуть впровадження стандарту.

«Вінницький стандарт гостинності було включено у Стратегію розвитку туризму Вінниці до 2030 року як стратегічний проєкт. Вінницькій громаді дійсно важливо розвивати туризм не тільки як атракцію, як розвагу, але і як сервіс та враження, як емоції, які можуть забрати з собою наші туристи», ― зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександра Вешелені.

У меморандумі йдеться, що підписанти спрямовуватимуть свою діяльність на впровадження міського стандарту та досягнення впізнаваності вінницької гостинності в Україні та світі. Окрім того, в документі прописані спільні цінності та кодекс діяльності. Також заклади-підписанти ознайомлять свій персонал зі стандартом, використовуватимуть його як основу взаємодії з відвідувачами та розмістять в закладі табличку «Тут впроваджують Вінницький стандарт гостинності».

Амбасадори вінницької гостинності планують втілити спільні маркетингові й освітні заходи, спрямовані на покращення взаємодії з клієнтами, популяризацію туристичних продуктів Вінницької міської територіальної громади, організації робочих процесів та впровадження стандартів діяльності.

Вже незабаром відбудеться перший освітній захід з впровадження Вінницького стандарту гостинності для власників та керуючих закладів за участі експертки Оксани Марусич. Участь у дійстві зможуть взяти не лише підписанти меморандуму, а й представники інших закладів сфери гостинності міста. Після цього заходу учасники зможуть вирішити, чи хочуть вони приєднатися до меморандуму, оскільки він продовжує бути відкритим для підписання.

Упродовж 2021 року заклади-підписанти розроблятимуть велкамбуки на основі Вінницького стандарту гостинності, а з наступного року проходитимуть перевірку та в разі дотримання стандарту отримають відзнаку «Дружні до гостей / Guest Friendly». Усі деталі та анонси заходів можна відстежувати на сторінці проєкту «Вінницький стандарт гостинності» у Facebook.

 

 

Останні новини

Новини

19 Квітня
17 Квітня