, 29 Травня
booked.net
7 Травня, 2021, 13:25

Міст, який з`єднає Ямпіль та молдовський Косеуць, планують збудувати на Вінниччині

Укравтодор оголосив тендер на розробку проєкту та будівництво нового мосту на кордоні України та Молдови в Ямполі. Разом з мостом  оновлять дороги до кордону, повідомляє пресслужба Укравтодору.

Наразі транспорт має лише один шлях – через міст у пункті пропуску «Могилів-Подільський — Отач». Тому новий міст у Ямполі дозволить скоротити час поїздки за маршрутом Київ — Кишинів, говорять в Укравтодорі.

«Будівництво мосту — стратегічний пріоритет. Паралельно з цим оновлюємо 137,5 км маршруту — йдеться про найбільш проблемні для проїзду ділянки. Тобто вже до кінця року шлях до кордону буде комфортним для проїзду», – заявив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Тендер передбачає, що переможець діятиме за принципом design&build: розробить проєктну документацію та побудує об’єкт. Це заощадить час та фінансові витрати на реалізацію. Очікувальна вартість будівництва становить 3,4 млрд грн. За умовами тендеру, завершити зведення переходу компанія-підрядник повинна до кінця 2022 року.

Крім самого мостового переходу, побудують два підходи: 1,6 км з боку української території до дороги Т-02–02 Могилів-Подільський — Ямпіль — Бершадь — Умань та 5 км з молдовського боку до траси М-2.

Варто нагадати, що юридичний старт будівництву дав саме Уряд Володимира Гройсмана. Жовтень 2017 року – цю дату можна вважати початком для реалізації цього стратегічного проєкту.

– До 2017 року, до офіційного візиту прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у Республіку Молдова, навколо будівництва мосту були тільки розмови. Перша юридична позиція і фіксація цієї проблематики відбулася під час цього візиту – 6 жовтня 2017 року, між прем’єрами України і Молдови. Саме тоді це питання потрапило в протокол і офіційний порядок денний, – розповів перший заступник голови Вінницької обласної ради Володимир Кістіон.

За результатами цього візиту прем’єр Гройсман дав відповідне протокольне доручення міністру інфраструктури і міністру закордонних справ – продовжити взаємодію із молдовською стороною у питанні реалізації проєкту будівництво нового мосту в районі Ямпіль-Косеуць.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня