, 8 Червня
booked.net
13 Січня, 2021, 17:55

Міст «Ямпіль-Косеуць»: як уряд Гройсмана дав юридичний старт стратегічному будівництву

Гарні новини для Вінниччини – питання будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» підняли, зокрема, на зустрічі Президента України Володимира Зеленського і новообраної Президентки Молдови Майї Санду, яка відбулася 12 січня. Будівництво цього мосту є надзвичайно важливим для Вінницької області, яка межує з Молдовою. Для України і Молдови – це стратегічний інфраструктурний проєкт, без якого неможливий автомобільний транспортний коридор між Києвом і Кишиневом.

– Мені приємно відмічати, що раніше започатковані справи нашої команди мають продовження та сприяють покращенням для українців. За часи роботи уряду Володимира Гройсмана ми зробили певні кроки, які дозволили не просто говорити про потребу у сучасному сполученні між Україною та Молдовою, а й актуалізовали важливість будівництва мосту «Ямпіль – Косеуць» для обох держав, – так прокоментував актуалізацію питання будівництва мосту Володимир Кістіон, нині перший заступник голови Вінницької обласної ради, а у минулому віце-прем’єр-міністр Уряду Володимира Гройсмана.

Володимир Євсевійович пригадує: про те, що треба будувати автомобільний міст між Ямполем і Косеуцем чув ще з часів, коли сам ходив до школи. Зокрема, про цей міст говорив ще перший президент України Леонід Кравчук, коли балотувався на посаду депутата Верховної Ради. Власне, про міст говорили багато і часто – особливо під час виборів.

Міст «Ямпіль-Косеуць»: як уряд Гройсмана дав юридичний старт стратегічному будівництву

Юридичний старт будівництву дав саме Уряд Володимира Гройсмана. Жовтень 2017 року – цю дату можна вважати початком для реалізації цього стратегічного проєкту.

– До 2017 року, до офіційного візиту прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у Республіку Молдова, навколо будівництва мосту були тільки розмови. Перша юридична позиція і фіксація цієї проблематики відбулася під час цього візиту – 6 жовтня 2017 року, між прем’єрами України і Молдови. Саме тоді це питання потрапило в протокол і офіційний порядок денний, – розповів перший заступник голови Вінницької обласної ради Володимир Кістіон.

За результатами цього візиту прем’єр Гройсман дав відповідне протокольне доручення міністру інфраструктури і міністру закордонних справ – продовжити взаємодію із молдовською стороною у питанні реалізації проєкту будівництво нового мосту в районі Ямпіль-Косеуць.

-Це був юридичний старт, – каже Володимир Кістіон.

Далі було багато підготовчих моментів для будівництва мосту, які Уряд Гройсмана потім залишить наступникам. Робоча група за участю представників Урядів України і Молдови, ряд зустрічей, в тому числі і у Ямполі. І зрештою, проєкт Угоди, який на кінець вересня 2019 року уже був напрацьований. Без цього усього неможливим було б саме будівництво мосту, який має з’єднати населені пункти двох держав.

Паралельно «Укравтодор» напрацьовував інвестиційний проєкт і техніко-економічне обгрунтування.

– Ці документи направлені і досі перебувають на розгляді Міністерства економіки, – розповідає Володимир Кістіон. – Також відповідно до мого протокольного доручення Міністерство економіки опрацьовувало різні варіанти можливості фінансування будівництва мосту: за рахунок держави, за рахунок спільного фінансування двох держав, залучення державно-приватного партнерства тощо. Словом, Уряд Гройсмана запустив усі процеси для побудови мосту «Ямпіль-Косеуць», і вони рухалися досить оперативно.

Нині питання будівництва мосту знову актуалізували. Між двома населеними пунктами досі діє паромна переправа і працює митний пост міжнародного пункту пропуску.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня