, 9 Грудня
booked.net

Млин та електростанцію в Немирові внесуть до Державного реєстру пам’яток України

Вінницький окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури до виконавчого комітету Немирівської міської ради про зобов’язання виготовити облікову документацію на об’єкти культурної спадщини — електростанцію та млин ХІХ сторіччя та подати пропозиції про занесення об’єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Комплекс електростанція та млин в Немирові – це унікальний зразок промислової архітектури кінця ХІХ – початку XX ст. Брацлавський водяний млин працював з 1862 року, а в 1905 році поруч було збудовано електростанцію – одну з перших в Україні. Знавці відносять будівлю до стилю модернізованого центральноєвропейського бароко.

Оскільки орган місцевого самоврядування вчасно не виконав вимоги чинного законодавства, на захист інтересів держави у сфері культурної спадщини стала прокуратура та звернулась до суду з відповідним позовом, який задовольнили. Занесення об’єкта до реєстру забезпечить йому державні заходи зі збереження, утримання, запобігання руйнуванню тощо, — повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Млин та електростанцію в Немирові внесуть до реєстру пам’яток УкраїниМлин та електростанцію в Немирові внесуть до реєстру пам’яток України

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня