, 29 Травня
booked.net

Молодий офіцер з Вінниччини позбавил рашистів літака та безпілотника

Молодий вінницький офіцер із позивним “Лис” з перших днів повномасштабного російського вторгнення не давав окупантам почуватись спокійно в українському небі.

Боєць народився та виріс на Вінниччині у родині військових. Свій шлях розпочав зі строкової служби, згодом вирішив підписати контракт зі Збройними Силами України. За час проходження служби він виконував бойові завдання у районі проведення АТО/ООС. “Лис” не зволікав і користувався кожною можливістю розвиватися у військовій справі, тож після першої ротації вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба на факультет зенітних ракетних військ.

У день вторгнення, 24 лютого на той час ще курсанта “Лиса” війна застала на одному з аеродромів, який, як і багато інших, потрапив під масований обстріл російськими варварами. Там він разом з однокурсниками ремонтував техніку. Поспіхом, коли стало більш безпечно, курсанти повернулись до Харкова, де 3 тижні виконували бойові завдання із захисту міста.

“Через нагальну потребу у захисті українського повітряного простору від російських ракет та літаків курсанти отримали свої офіцерські звання достроково. Так “Лис” приєднався до однієї із зенітних ракетних бригад повітряного командування “Південь”, – повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяInform.

Першим його бойовим завданням було прикриття аеродрому в одній з областей України. Молодий офіцер сумлінно виконував свої обов’язки, адже чудово розумів всю відповідальність, покладену на його плечі. І вже через півтора тижня після випуску “Лис” сів за пульт справжньої, а не віртуальної бойової машини.

Незабаром трапилась нагода здійснити й перший бойовий пуск. У той день рашисти втратили безпілотник вартістю сім з половиною мільйонів доларів, а “Лис” з побратимами отримав першу позначку на бойовій машині за збиту повітряну ціль. Окрім безпілотника, на рахунку військового є ще й ворожий літак.

Військовий пригадує, як на одному із бойових завдань російський винищувач намагався перехопити наші літаки. Ті вже збиралися розвертатися, адже продовжувати виконувати завдання було надто небезпечно, але дивізіон “Лиса” випустив по ворогу ракету. Реакція рашиста очікувана – він дав драла, а українські соколи відпрацювали по ворожих цілях на відмінно та повернулись неушкодженими. А це, на думку лейтенанта, найкраща мотивація у їхній роботі.

Сьогодні “Лис” продовжує захищати Батьківщину і вірити у перемогу України.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня