, 27 Січня
booked.net

На 10-14 % дешевше: «Вінницяоблтеплоенерго» знижує тарифи на тепло та гарячу воду

Андрій Ковальов

На сесії Вінницької облради, яка відбулася 24 вересня,  депутати розглянули та затвердили рішення,  що стосуються тарифів на теплову енергію та постачання гарячої води для населення, бюджетних установ та організацій, госпрозрахункових споживачів та релігійних організацій комунальним підприємством «Вінницяоблтеплоенерго», а також  його дочірнім підприємством «Альтернативна теплова енергія».

На скільки саме зменшаться тарифи, чому і за рахунок чого, нарешті, це стало можливим, розповідає Андрій Ковальов, голова постійної комісії обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження:

Загалом, проблемою зниження тарифів я займаюся вже кілька років. У Вінниці близько тридцяти багатоповерхових житлових будинків – в мікрорайоні «Слов’янка», на Тяжилові та Старому місті – знаходяться на балансі КП «Вінницяоблтеплоенерго». Усі інші – обслуговує «Вінницяміськтеплоенерго». Здавалося б, яка різниця? Проте, вона є! Мешканці цих багатоповерхівок змушені були сплачувати за тепло та гарячу воду на близько 25% більше. Вихід із такої ситуації – досить простий: передати оселі десяти тисяч вінничан на баланс «Вінницяміськтеплоенерго». Це питання піднімалося ще три роки тому. Тоді жителі зібрали близько трьох тисяч підписів під таким листом-проханням. Липнева сесія облради  була вже четвертою, на якій це питання було в порядку денному, однак депутати таке рішення не підтримали – не вистачило голосів. Тоді я пообіцяв людям, що так цю справу не залишу й повернуся до цього питання на наступній сесії. Так і сталося.  Щоправда, будинки на баланс міського підприємства не передаються,  але  ми домовилися з керівництвом «Вінницяоблтеплоенерго» про зниження тарифів за рахунок загального падіння ціни на газ та зменшення внутрішніх витрат підприємства на 5 млн. 800 тис. грн.

Пане Андрію, в результаті, на скільки знизиться тариф на тепло та гарячу воду для споживачів?

Вартість однієї Гігакалорії (Гкал) з жовтня зменшиться на 284 гривні. Відповідно, сума у платіжці буде меншою на 10 – 14%.

Зрозуміло, це стосуватиметься тих споживачів, які обслуговуються підприємством «Вінницяоблтеплоенерго»?

Саме так. Нарешті, для них ціна за теплопостачання та гарячу воду зрівняється з ціною, яку сплачують жителі, яким такі послуги надає «Вінницяміськтеплоенерго». Але це стосується не тільки вінничан, а й мешканців інших міст області, зокрема Гайсина, Бара, Хмільника, де будинки опалюються підприємством «Вінницяобленерго». До речі, на вчорашній сесії облради (24 вересня – Ред.)за таке рішення вдалося проголосувати знову ж таки лише з другої спроби – після мого дуже емоційного виступу. Але рішення ухвалено! Це наша спільна добра справа для людей!

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня
24 Січня