, 29 Травня
booked.net

На базі реорганізованого медзакладу у вінниці відкриють відділення паліативної допомоги

У Вінниці за адресою проспект Коцюбинського, 50, відкриють відділення паліативної допомоги. Заклад утворять у межах реорганізації комунального некомерційного підприємства “Вінницький міський пологовий будинок №2” після завершення усіх процедур. План заходів щодо створення відділення погодив виконком Вінницької міськради.   

Передбачається, що його орієнтовна потужність складе від 30 до 60 ліжко-місць. Попередньо, за реалізацію проєкту візьмуться у 2023 році.

У міськраді зазначають, що питання надання паліативної допомоги наразі стоїть дуже гостро. У місті, станом на тепер, лише спеціалізоване відділення у клінічній лікарні №3 опікується людьми із невиліковними недугами або тими, які потребують стороннього догляду під час лікування. Відповідно на його базі не в силі забезпечити доглядом усіх, хто цього потребує. А, на жаль, із кожним роком черга людей, яким необхідна паліативна та хоспісна допомога, невпинно зростає, стверджують медики. Це пацієнти з онкологічними захворюваннями, інсультами, ускладненнями цукрового діабету тощо.

Забезпечення доступності паліативної допомоги – це цивілізований підхід до людей, які потребують підтримки. Паліатив – це не про страждання, а про якість життя, можливість дати людині прожити стільки, скільки їй відведено без болю з відповідною медичною допомогою, соціальною, а також психологічною підтримкою.

“Процес реорганізації достатньо складний. Він націлений на збереження наступності надання медичної допомоги – саме в системі охорони здоров’я. Все відбуватиметься за планом дій, затвердженим виконкомом міської ради”, – зазначив директор профільного департаменту Олександр Шиш, коментуючи сьогоднішнє рішення виконавчого комітету.

Після завершення усіх процедур з реорганізації комунального підприємства “Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2” передбачено передати приміщення на пр.Коцюбинського, 50 на баланс Вінницької міської клінічної лікарні №3 для створення відділення паліативної допомоги стаціонарним хворим.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня