, 29 Вересня
booked.net

На Паралімпійських іграх у Токіо спортсмени Вінниччини здобули дві медалі

5 вересня у Токіо відбулася офіційна церемонія закриття Паралімпійських ігор 2020. Українська збірна завоювали 96 медалей, з яких 24 золотих, 47 срібних і 27 бронзових. Дві нагороди до скарбнички принесли й спортсмени з Вінниччини.

Золоту нагороду  у пауерліфтину виборола Мар’яни Шевчук. Атлетка виступала у ваговій категорії до 55 кг. Спортсменка підняла штангу вагою 125 кг, що стало найкращим результатом на змаганнях. На попередній Паралімпіаді у Ріо-де-Жанейро 2016 року Мар’яна була четвертою.

Вінничанка двіч встановила рекорд світу на попередніх чемпіонатах. При чому вдруге побила власний результа піднявши 133 кг на змагання з пара-пауерліфтингу у Тбілісі. Готував атлетку заслужений тренер України Олег Пакула.

Мар’яна Шевчук з тренером

Стрілець Олексій Денисюк приніс бронзову нагороду Україні зі стрільби з пістолета з 25 метрів (змішані команди, клас SH1). У фіналі українець поступився представникам Польщі та Китаю.

Олексій досвідчений спортсмен і це його друга Паралімпійська «бронза». На минулих Іграх він здобув медаль, але у іншій вправі – Р4 (стрільба з пневматичного пістолета на 10 метрів).

Олексій Денисюк

Цьогоріч вперше на змаганнях пройшли поєдинки з паратхеквондо. Антон Швець із Ладижина став одним з трьох спортсменів кому вдалося вибороти ліцензію з цього виду спорту від України. В підсумку змагань чоловік здобув дев’яте місце.

“Довгих вісім років ми йшли до цієї миті. Вісім років кропіткої праці, тренувань, змагань, боротьби з собою і роботи над помилками…  На жаль, не все вийшло як хотілося б, але я впевнений Антон зробив усе, що зміг зробити сам.  Його 9 місце у загальному заліку це досить непоганий результат на такого рівня змаганнях”, – зауважив тренер спортсмена Сергій Брушніцький.

Антон Швець

У загальному медальному заліку Україна посіла 6 сходинку Паралімпіади 2020. До першої трійки увійшли: Китай, Велика Британія та США.