, 10 Червня
booked.net
30 Грудня, 2020, 11:20

На Вінниччині 288 об’єктів територіальних громад можуть залишилися без газу із 1 січня

1 січня 2021 року втратять чинність договори на розподіл природного газу з низкою виконавчих органів місцевих рад. Їх правонаступники досі не уклали відповідні договори з Оператором ГРМ. Це ставить під загрозу постачання газу до бюджетних установ в новому році. Про це повідомляє АТ «Вінницягаз».

28 грудня АТ «Вінницягаз» через інформаційну платформу Оператора ГТС отримав повідомлення на відключення 288 об’єктів соціально-побутового призначення та бюджетних установ Вінниччини. Причина – відсутність постачальника газу на ці об’єкти з 1 січня 2021 року, повідомляють на підприємстві.

– У разі не укладення вчасно відповідних договорів АТ «Вінницягаз» з 1 січня 2021 року змушений буде припинити розподіл природного газу на об’єкти соціально-побутового призначення та бюджетної сфери. Відповідні попередження уже отримали споживачі по 288 об’єктах споживання газу, – наголошує директор комерційний АТ «Вінницягаз» Володимир Антошко.

Щоб запобігти подібній ситуації АТ «Вінницягаз» звернулося з офіційними листами до Прем’єр-міністра, РНБО, Міністерства розвитку громад і територій, обласної та районних державних адміністрацій. Газорозподільна компанія закликає всі органи державної виконавчої влади максимально сприяти укладанню договорів на розподіл природного газу новими виконавчими органами місцевих рад та включення бюджетних установ до реєстру споживачів будь-якого постачальника.

17 листопада Верховною Радою України внесені зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Зокрема, змінено порядок закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

На початку 2021 року відбудуться зміни в адміністративно-територіальному устрої Вінницької області. Низка сільських, селищних та міських рад будуть реорганізовані, а їхні виконавчі органи – припинені як юридичні особи. Відповідно, припинять свою дію і діючі угоди на розподіл газу та постачання газу. Це ставить під загрозу газопостачання закладів бюджетної сфери в зимовий період, в тому числі дитячих дошкільних закладів, шкіл та лікарень.

Згідно із положеннями Кодексу газорозподільних система, установи, які не матимуть договору на розподіл газу і не будуть закріплені за жодним постачальником мають самостійно припинити споживання газу.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня