, 19 Травня
booked.net

На Вінниччині довіряють своїм: “за” Гройсмана 59%

Результат соціологічних досліджень у Вінницькій області та в обасному центрі виявився досить прогнозованим – тут, як і раніше, чималою підтримкою користується колишній міський голова та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман
У Вінниці презентували результати дослідження соціополітичних настроїв вінничан, яке провів Центр SocioІnform. Протягом п’яти днів, з 13 до 18 червня, соціологи опитували вінничан та жителів області щодо політичних симпатій, а також їхнього ставлення до гострих соціальних питань, актуальних в регіоні. Зокрема, соціологи визначали, хто з політиків місцевого та всеукраїнського рівня нині користується популярністю в регіоні. Опитування відбувалось методом стандартизованого інтерв’ю за місцем проживання. У Вінниці було опитано 800 людей, в області – 1200. Похибка результативності становить 2,6% для області і 3,6% міста.
Директорка Центру SocioІnform Наталія Зайцева-Чіпак представила результати досліджень під час пресконференції сьогодні, 6 липня, у Вінниці. Загалом, за її словами, фактично позитивний баланс довіри з усіх, включених в дослідження політиків, має лише Володимир Гройсман. До всіх інших політиків вінничани ставляться швидше негативно, ніж позитивно.
“Якщо говорити про ключові політичні фігури, які представляють партії у Верховній Раді, а також лідера місцевої популярної партії Володимира Гройсмана, то бачимо, що у Вінниці беззаперечною підтримкою користується тільки Володимир Гройсман. Його роботу високо оцінюють порядка 68% респондентів. Тоді як Петро Порошенко має лише 23% підтримки, Юлія Тимошенко – 15%, а Святослав Вакарчук – 7%”, – підкреслила експертка.
За її словами, у області Володимир Гройсман користується дещо меншою довірою, ніж по місту, однак все одно цей баланс довіри є позитивним – тобто прихильників Гройсмана на Вінниччині більше, ніж противників. Так, ексмера підтримує 59% жителів Вінницької області, тоді як Юлію Тимошенко та Петра Порошенка – по 19%. Святославу  Вакарчуку довіряють лиш 9%.
В той же час, соціологія показала, що Президенту Володимиру Зеленському довіряє лише 25% жителів міста Вінниці. Іншим двом провладним політикам – Дмитру Разумкову та Дмитру Шмигалю вінничани віддали 20% і 5% відповідно. По області картина по представникам “Слуги Народу” майже така сама – лише 26% довіряє Володимиру Зеленському.
“Недовіра є доволі великою – представникам діючої влади, включно із Президентом, не довіряє більше половини жителів Вінниччини – 54%”, – зазначила Наталія Зайцева-Чіпак.
Соціологи також запитали вінничан, хто, на їх думку, був кращим прем’єрміністром України за останніх 10 років.
“У Вінниці та в обасті вважають, що Володимир Гройсман проявив себе не лише як ефективний мер Вінниці, але і краще за інших справився на посаді прем’єрміністра – 59% жителів Вінниці та 55% жителів Вінницької області назвали його найкращим прем’єрміністром. Інші кандидати набрали доволі незначні показники”, – розповіла експертка.
За її словами, якби вибори депутатів до Вінницької міської ради відбувалися під час опитування, то більшість отримала б “Українська стратегія Володимира Гройсмана”. За неї готові проголосувати 40% респондентів. На другому місці – Європейська солідарність – їх показних 10%. Також всі шанси пройти до міської ради мають “Слуга Народу” і “Батьківщина”. З показниками близько 6% та 5% відповідно. Дослідження настроїв вінничан щодо майбутнього міського голови показало, що безумовним лідером їхніх симпатій є чинний міський голова Сергій Моргунов. Він має всі шанси перемогти у першому турі.
Пройти до місцевих рад, зокрема й до Вінницької обласної ради, найбільші шанси має “Українська стратегія Володимира Гройсмана”, за неї готові голосувати 25,2% респондентів, або 28% від тих, хто голосував.
“Якщо припустити, що голоси розподілятимуться пропорційно, то вони можуть мати до третини місць у місцевих радах. На другому місці одразу три партії – “Слуга народу”, “Батьківщина” та “Європейська солідарність”. Їхні показники відрізняються не суттєво – близько 9 – 9,5%”, – підсумувала Зайцева-Чіпак. 
Додамо, що Центр SocioІnform працює в Україні більш, ніж 20 років. Він був створений на базі західноукранського відділення Всесоюзного центру вивчення громадської думки. За словами директорки Центру, останні 9-10 років вони спеціалізуються на загальнонаціональних дослідженнях, однак раніше робили багато наукових досліджень та опитувань на соціальну тематику.

Останні новини

Новини

18 Травня
17 Травня