, 10 Червня
booked.net

На Вінниччині лауреатам вручили Премії імені Миколи Леонтовича

11 грудня у Вінницькій обласній філармонії нагородили лауреатів щорічної Всеукраїнської Премії обласної Ради імені Миколи Леонтовича. Цьогоріч журі визначило шість переможців. Дипломи та почесні відзнаки їм вручив заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Відзначення лауреатів Премії відбулося під час мистецького проєкту «Хорові асамблеї Леонтовича», який пройшов у рамках святкування 145-річчя з дня народження композитора та 100-річчя від виконання різдвяного «Щедрика» Капелою Олександра Кошиця.

Учасників заходу привітали заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк та перша заступниця голови обласної військової адміністрації Наталя Заболотна.

Ігор Івасюк зазначив, що цей мистецький захід –  це вшанування творчості й таланту всесвітньовідомого композитора.

– П’ять років тому ми на Вінниччині створили новий музей – музей Леонтовича у Марківці. Цей музей на новому та сучасному рівні демонструє спадщину Леонтовича. Флешмоб, який також проводили до цієї дати, став світовим – Леонтовича співали на трьох континентах у 8 країнах. Різні виконання творів Леонтовича, різними мовами, різними інструментами, було навіть сурдо-виконання. 180 таких виконань зібрано й передано в музей у Марківку. Леонтович – це душа українського народу! – сказав Ігор Івасюк.

Заступник голови обласної Ради вручив дипломи та відзнаки лауреатам Всеукраїнської премії.

– Незважаючи на війну та на усі труднощі, які нині переживає країна, обласній Раді та обласній державній адміністрації вдалося знайти можливість профінансувати цей конкурс. І це абсолютно правильно! Адже за що ми воюємо? Ми воюємо в тому числі й за нашу культуру!  – наголосив Ігор Івасюк.

Минулого року обласна Рада збільшила преміальний фонд Премії і розширила перелік номінацій для конкурсантів. Якщо раніше претендувати на премію могли тільки професійні колективи, то тепер додалися також  аматорські та навчальні.

Лауреатами Премії обласної Ради ім. Миколи Леонтовича у 2022 році стали:

– У номінації «Професійні композитори» – Богдан Кривопуст (директор Державного видавництва «Музична Україна», член НСКУ);

– У номінації «Професійні хорові колективи» – Подільський камерний хор «Леонтович-капелла» Вінницької обласної філармонії ім. М.Леонтовича;

– У номінації «Дослідники» – Валентина Кузик (м. Київ; музикознавиця), книга «100-річчя Леонтовича»;

– У номінації «Навчальні хорові колективи закладів фахової вищої мистецької освіти» – Хор оперної студії Харківського університету ім. І. П. Котляревського;

– У Номінації «Навчальні хорові колективи закладів фахової передвищої мистецької освіти» – Мішаний хор «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л. М. Ревуцького»;

– У номінації «Аматорські хорові колективи» – Молодіжний жіночий хор «Оріана», Одеса.

– У номінації «Навчальні хорові колективи закладів початкової мистецької освіти» члени журі переможця не встановили.

 

Довідково.

Премія імені Миколи Леонтовича заснована Вінницькою обласною Радою у 2017 року, вона є щорічною. Її присуджують за визначні заслуги у розвитку музичного і хорового мистецтва.

Премією відзначаються професійні композитори, професійні хорові колективи, дослідники (журналісти, краєзнавці, культурологи, музейні працівники, науковці), навчальні хорові колективи закладів спеціалізованої мистецької освіти, фахової передвищої мистецької освіти, вищої мистецької освіти та аматорські хорові колективи, що популяризують творче надбання композитора.

Премія присуджується щороку в грудні до дня народження Миколи Леонтовича.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня