, 6 Грудня
booked.net

На Вінниччині немає бланків листків непрацездатності: чи виплатять людям лікарняні?

У Вінницькій області склалась напружена ситуація з бланками листків непрацездатності. Без такого документу, людина, яка хворіла в режимі лікарняного стаціонару або вдома,  не має права на отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Починаючи з березня, в закладах охорони здоров`я замість листків непрацездатності видають довідки, які тільки підтверджують факт тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, тобто відсутність працівника на роботі з поважної причини. Із такою довідкою отримати грошові виплати  за період хвороби  неможливо.

У лікарнях Вінниччини намагаються заспокоїти пацієнтів, мовляв, згодом, коли медзаклади будуть забезпечені «лікарняними»,  отриману довідку можна буде поміняти на лист непрацездатності та, нарешті, отримати гроші. Щоправда, нині ніхто не знає, коли ж з`являться бланки листів непрацездатності.

В «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян»  йдеться: «обмін довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності встановленого зразка проводиться посадовими  особами закладу охорони здоров’я (лікуючим лікарем, завідуючим відділення, головою ЛКК)».

Коли МОЗ забезпечить  медзаклади Вінниччини такими необхідними для людей «папірцями»?  Поки що питання залишається риторичним… Так само немає відповіді й інше – коли вінничани  отримають  гроші,  гарантовані законами держави…

До слова, уряд обіцяв українцям із  квітня 2021 року запровадити електронні «лікарняні». Наразі ж немає ані електронних, ані паперових.

 

Останні новини

Новини

5 Грудня
2 Грудня
1 Грудня