, 29 Вересня
booked.net

На Вінниччині низьку врожайність зернових чиновники списують на липневу спеку

Із 55% площ ранніх зернових та зернобобових культур на Вінниччині намолочено понад мільйон тонн зерна. Але  фактична врожайність культур дещо нижча за прогнозовану, повідомляється на Аграрії разом.

Середня врожайність нижча від минулорічної: на круг збирають по 4,43 т/га. Озима пшениця, що є головною культурою, дає майже на 1,1 т/га менше в порівнянні з показником 2019 року. Зерна цієї культури намолочують нині по 4,6 т/га, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що по озимому ячменю середня врожайність становить 4,51 т/га. Станом на аналогічну дату минулого року цей показник сягав 4,97 т/га. Ярий ячмінь дає на круг лише по 3,57 т/га, минулорічний показник становив 4,31 т/га. Фахівці обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів звертають увагу на незвичну строкатість урожайності ранніх зернових та зернобобових. Є ділянки, щоправда, невеликі, де озима пшениця дає по 9-10 т/га. Водночас на інших полях намолочують лише по 2-3 т/га.

За словами заступника департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Валентини Кирилюк, види на врожай були значно кращі. Про це свідчила біологічна врожайність. Припускається, що зерно спалила липнева спека.

Останні новини

Новини

28 Вересня
27 Вересня