, 25 Червня
booked.net
21 Травня, 2021, 9:22

На Вінниччині обговорили проблеми професійно-технічної освіти

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк взяв участь у засіданні регіональної ради професійно-технічної освіти, яке відбулося 20 травня. Захід пройшов онлайн на платформі ZOOM.

У нараді взяли участь члени регіональної ради професійної освіти та працівники відділу вищої, професійної та фахової передвищої освіти Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації. На засіданні обговорили підготовку робітничих кадрів у Вінницькій області, погодили скориговане регіональне замовлення на 2020 рік і проєктні показники на підготовку робітничих кадрів та фахівців для закладів професійної освіти на 2021 рік.

Заступник голови обласної ради проінформував, що Вінницька область бере участь у пілотному проєкті щодо фінансування професійної освіти. Так, із 1 вересня 2020 року 8 закладів професійної освіти Вінниці фінансуються з обласного бюджету та за рахунок освітньої субвенції Вінницької міської об’єднаної громади.

Ігор Івасюк звернув увагу на те, що навчальні заклади області мають сталі партнерські відносити із виробничими фірмами країн Європи.

– Найбільш успішною та результативною є співпраця з Фондом ім.Еберга Шьока, – зазначив, зокрема, Ігор Івасюк. – Керівництвом фонду заплановано розширення діяльності щодо модернізації професійної освіти в області через впровадження проєкту у галузі сільського господарства. У 2021 році планується підписання угоди про співпрацю між Хмільницьким аграрним центром професійно-технічної освіти та Фондом на підготовку кваліфікованих робітників за професією «садовод; плодоовочівник». У процесі реалізації проєкту планується встановлення тепличного комплексу.

Впроваджуються на Вінниччині й елементи дуальної форми навчання – у 12 закладах професійної освіти із 26 професій.

Ігор Івасюк зазначив, що у 2020 році на Вінниччині заклади професійної освіти випустили понад 4,6 тисячі кваліфікованих робітників та 102 «молодших спеціалістів». Працевлаштування здійснюється за рахунок підприємства, установи чи організації, які є замовниками кадрів. Працевлаштовані 86% випускників. 

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня