, 6 Грудня
booked.net

На Вінниччині офіційно підтвердили смерть шестирічної дитини від коронавірусу

Епідеміолог обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України повідомив про смерть трьох дітей від коронавірусу у Вінницькій області. В департаменті охорони здоров’я інформацію спростовують та називають власні цифри. 

“На жаль, вірус, через який була оголошена пандемія, змінює свої властивості, мутує. Штам «Дельта» стрімко поширюється Україною та Вінниччиною зокрема. Якщо раніше коронавірус вражав переважно доросле населення, то зараз ми пересвідчилися, що діти також хворіють в окремих випадках – досить важко. Нині зростає кількість хворих дітей. На жаль, на Вінниччині від ускладнень уже померло троє дітей, – розповів 10 листопада в інтерв’юзавідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань «Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб» Степан Томин. – Вважаю, що Україні поступово також потрібно переходити до щеплення дитячого населення, але в першу чергу потрібно досягти достатніх обсягів імунізації дорослого населення”.

В свою чергу в Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації підтверджують лише один летальний випадок. Як розповіла редакції сайту Vinbazar.com заступник директора Тетяна Бондаренко, у жовтні померла дитина раннього віку (до 6 років. Комісія, яка розглядала цей випадок, підтвердила, що смерть настала у результаті ускладнень спричинених COVID-19, хоча пацієнт мав також супутні хвороби пов’язані із вадами розвитку та обміну речовин.

Ще одни випадок смерті дитини на Вінниччині визнали таким, що не пов’язаний з коронавірусом. Офіційно причиною стала інша хворобу, яку не розголошують. Йдеться про дітей, що були мешканцями районів області, але проходили лікування у Вінниці.

На сьогодні Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарня, що знаходиться на вулиці Київській, переповнена, зауважує Тетяна Бондаренко. Юних пацієнтів почали приймати у Вінницькій обласній дитячій лікарні на Хмельницькому шосе, де розгорнули 30 додаткових ліжок. Всього від початку пандемії у регіоні коронавірус підтвердили в 5190 дітей.

Нагадаємо, минулого року в Могилів-Подільському районі від коронавірусу рятували трирічного Павлика, на той час єдину дитина в Україні, що мала важку форму коронавірусу. Медикам вдалося вилікувати хлопчика. Проте у березні 2021 року він знову потрапив до лікарні у важкому стані, де і помер від ускладнень, які спричинило перенесення хвороби.

Останні новини

Новини

5 Грудня
2 Грудня