, 21 Травня
booked.net

Чому в ОДА вирішили реорганізувати дві лікарні на Вінниччині

На черговій 4 сесії обласної Ради депутати підтримали реорганізацію двох медичних закладів – Козятинської обласної туберкульозної лікарні та Вінницької обласної психіатричної лікарні №2.
Питання щодо реорганізації обох медзакладів розглядалося з подання Департаменту охорони здоров`я Вінницької обласної державної адміністрації, повідомляє пресслужба Вінницької облради.

За проєкт рішення “Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства “Козятинська обласна туберкульозна лікарня Вінницької обласної Ради” проголосував 71 депутат. Відповідно до ухваленого рішення, лікарня працюватиме в статусі структурного підрозділу обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання “Фтизіатрія”.

Нині медзаклад, що у селі Сестринівка (Козятинська міська громада), надає паліативні послуги хворим на туберкульоз. Тут розгорнуто 30 ліжок, однак станом на 1 січня 2021 перебувало лише 11 пацієнтів. Працівників – у три з половиною раза більше, 39 і 26,5% штату – немедичний персонал.

На сьогодні цей медзаклад без головного лікаря, та й на цю посаду не було висунуто жодної кандидатури. Крім цього, у 2021 році закладом не укладено договорів із НСЗУ про надання допомоги за програмою медичних гарантій. Тож у 2021 році на утримання цієї лікарні з обласного бюджету мали витратити 6,4 млн грн.

Після реорганізації пацієнтів із козятинської лікарні переведуть у вінницький протитуберкульозний диспансер “Фтизіатрія”, де вони зможуть отримати медичні послуги належного рівня. Усім співробітникам лікарні будуть запропоновані робочі місця в Козятинській ЦРЛ та амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини сусідніх населених пунктів.

Проєкт рішення “Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства “Вінницька обласна психіатрична лікарня №2 Вінницької обласної Ради” шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства “Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної Ради”підтримали 57 депутатів.

Психіатрична лікарня № 2, що розташована на території “Медмістечка” у селищі Березина, увійде до складу обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка. Однак фактично заклад залишиться у нинішньому приміщенні, пацієнтів переводити не будуть. Також будуть збережені усі робочі місця для медиків.

За інформацією директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації Ольги Задорожної, тут утримуються психічнохворі, до яких, за рішенням суду, застосовано примусові заходи медичного характеру з суворим, посиленим та звичайним наглядом. Однак для утримання хворих, яким за рішенням суду встановлено суворий нагляд, а це пацієнти з дуже важкою патологією, які вчинили кримінальні злочини, психлікарня №2 не має належних умов. Для того, щоб створити такі умови, потрібно витратити 40 млн грн.

Взяти 40 мільйонів з галузі охорони здоров’я, яка недофінансована на 177 мільйонів – це абсурд, – наголосила Ольга Задорожна.

За її словами, нині в закладі перебуває 111 пацієнтів, 89 з яких – жителі Вінницької області, 17 – з Чернівецької області та семеро – з Черкаської. Утримання пацієнтів з інших областей лягло на плечі бюджету Вінниччини, хоча у Дніпрі є спеціалізована лікарня для таких хворих з усіма умовами їх утримання та державним фінансуванням. Річне утримання одного такого пацієнта обходиться у 263 тис. грн.

Чернівецька область уклала з нами угоду, але не виконала своїх зобов’язань. За рахунок бюджету Вінницької області ми витратили 3,5 млн грн. Ми ці кошти взяли з кишені наших обласних закладів. На утримання семи пацієнтів із Черкаської області, з якою ми взагалі не уклали договорів, витрачається понад 1 млн грн. Ми віддали іншим областям 4,5 млн грн, і це в минулому році, коли ми жили в “ковіді”, коли у нас не було коштів, ми їх шукали і стягували з наших медзакладів, – пояснила директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації.

Також Ольга Задорожна акцентувала на тому, що після реорганізації медперсонал психіатричної лікарні №2 звільняти не будуть. Пацієнти з Вінниччини теж надалі отримуватимуть необхідне лікування:

Пацієнтів не переводимо, – сказала вона. – Ми залишаємо загальний та посилений режим – для таких хворих створені умови, адже це спецзаклад. Повністю буде збережений весь медичний персонал, там працює 11 лікарів.

Останні новини

Новини

20 Травня
19 Травня
18 Травня