, 1 Жовтня
booked.net

На Вінниччині перевірили воду з водогонів, майже 96% – придатна до вживання

Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб дослідив проаналізували 350 проб питної води з водогонів області. Воду оцінювали за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, а також на вміст радіонуклідів. Як інформують в установі, 95,1% проб відповідають всім санітарним вимогам. 

За результатами дослідження:    

-333 (95,1%) проби відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнгічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною по всіх досліджених показниках.

-17 (4,9%) проб не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною за показниками:

-каламутність (комунальний водогін м. Калинівка);

– перманганатна окиснюваність (інтегральний показник органічного забруднення) м. Хмiльник КП«Хмільникводоканал» та комунальний водогін м. Калинівка;

-загальна жорсткість (сільські водогони сіл Серебринці та Кукавка Могилів-Подільського району).

Повідомляється, що вказані відхилення пов’язані з “цвітінням” річки Південний Буг, стоком органічних забруднень у джерело води з опадами та внаслідок господарської діяльності. У центрі контролю та профілактики хвороб також відзначають, що на якість води сьогодні також впливає зменшення водозабору та застій мережі, спричиненні активною міграцією громадян. 

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

 

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня